|  | 

Biznes

Jakie kryteria powinien wziąć pod uwagę manager salonu wybierając urządzenie?

img-responsive

Pierwszym krokiem powinno być zbadanie potrzeb klientów salonu. Sam dobór sprawdzonego urządzenia nie jest łatwy, ponieważ oferta jest bardzo szeroka, a dodatkowo każdy dystrybutor zachwala swój sprzęt wytykając wady innego. Co więcej często parametry podawane w instrukcji obsługi są naciągane.

Trzeba zwrócić uwagę czy sprzęt posiada certyfikat medyczny, na ile czasu jest dawana gwarancja, od jakiego czasu dystrybutor funkcjonuje na rynku, jak jest kraj pochodzenia urządzenia, i co najważniejsze zobaczyć i przetestować sprzęt na żywo.

Warto się skonsultować

Warte także poznać opinię gabinetów, które posiadają już takie urządzenie lub skonsultować się z osobami, które mają wiedzę o sprzęcie medycznym estetycznym. Jakie urządzenia Pan by rekomendował, a jakie stanowczo odradzał? Trudno jest mi doradzać wybór konkretnego rodzaju lasera a tym bardziej konkretnej marki, z przyczyn opisanych powyżej. Dużo zależy od profilu działalności salonu. Niemniej jednak usługi salonów kosmetycznych cieszą się coraz to większym zainteresowaniem i tym samym warto dokładnie prześledzić możliwości rynku.

Różne problemy, różne lasery

Jeśli chodzi o marki to niekoniecznie doradzam kupowanie sprzętu uznanych marek (z przyczyn biznesowych nie jest to zazwyczaj korzystne), ponieważ można kupić bardzo dobry laser w rozsądnej cenie, tylko niestety trzeba się dobrze znać. Należy też z dużą ostrożnością podchodzić do urządzeń „na wszystko”, ponieważ nie ma jednego uniwersalnego lasera, który będzie działać na wszystkie problemy dotyczące urody. Lasery medyczne są jego pasją, która wynika z zainteresowania fizyką. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych to bardzo silne lasery, które usuwają próchnicę. Potem zainteresował się innymi modelami i zastosowaniami tych urządzeń. W ten sposób odkrył medycynę estetyczną. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z możliwości, jakie daje nam podobne rozwiązanie. Usługi gabinetów kosmetycznych cieszą się coraz to większym zainteresowaniem na rynku.

WSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Imię

Email *

Witryna

Odwiedź nas na facebooku