Jak zacząć zarabiać na swoim blogu?

Bez kategorii

Jak zacząć zarabiać na swoim blogu?

Blog, chociaż faktycznie nie każdy, to bez najmniejszego cienia wątpliwości doskonałe miejsce na umieszczenie różnego rodzaju reklam.

A chyba każdy zdaje sobie doskonale sprawę z tego, iż na wyświetlaniu reklam można zarobić całkiem spore pieniądze. W tym tekście chcielibyśmy napisać więcej o programach afiliacyjnych, dzięki którym można zarabiać na swoim blogu. Kiedyś było to o wiele trudniejsze, ale w dzisiejszych czasach zarabianie na blogu jest realne.

Co należy ustalić?

Przede wszystkim musimy ustalić grupę docelową. Czyli jeżeli prowadzimy bloga na temat samochodów, zapewne naszymi czytelnikami są mężczyźni, których pasją są samochody – zapewne większość z nich posiada auto na własność. To powoduje, że powinien zainteresować nas taki program afiliacyjny, który jest dostosowany do właśnie tematyki motoryzacyjnej. Co jak co, ale reklamowanie sklepu internetowego z damskimi ubraniami na blogu o tematyce motoryzacyjnej nie ma jakiegokolwiek sensu. To chyba oczywiste, iż powinno mocno zależeć nam na skuteczności naszych działań. Jeżeli nie dobierzemy w odpowiedni sposób programu afiliacyjnego, będziemy mieli być może nawet sporo kliknięć, ale co z tego, skoro najzwyczajniej w świecie nie będzie sprzedaży. W większości przypadków programy afiliacyjne działają w taki sposób, iż dostajemy wynagrodzenie za sprzedaż – jakiś procent od sprzedaży. Czyli pieniędzy za kliki raczej nie dostaniemy, chociaż jest sporo wyjątków. Nikt jednak nie będzie chciał zapłacić pieniędzy takiemu partnerowi, który da bardzo dużo wejść, ale jednocześnie konwersja jest niska. Bo właśnie na stronie ze śmiesznymi obrazkami promuje sklep internetowy oferujący powiedzmy akcesoria kuchenne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.salesmedia.pl/programy_partnerskie

Musimy uważać

Trzeba w umiejętny sposób wybrać sobie program afiliacyjny, przecież w naszym interesie jest to, aby pod żadnym pozorem nie doszło do takiej sytuacji, w której najzwyczajniej w świecie zostaniemy oszukani, wprowadzeni w błąd – bądź po prostu będziemy coś promowali, a to okaże się całkowitym niewypałem.

Dodaj komentarz