Jak założyć lokatę przez internet?

Jak założyć lokatę przez internet?
BiznesInternet

Bankowość internetowa to obecnie chleb powszedni. Trudno wyobrazić sobie obecnie bank, który nie otwiera i nie ulepsza tego kanału obsługi dla swoich klientów. Obsługa rachunku osobistego czy firmowego przez internet to oszczędność czasu i szerokie możliwości zarządzania swoimi finansami nie tylko w kwestii obsługi bieżącej, ale także inwestowania i oszczędzania.

Lokata przez internet – prostota i wygoda

Założenie lokaty przez internet jest bardzo proste a cała procedura zależy od tego, czy mamy w danym banku konto osobiste czy też nie. W pierwszym przypadku, kiedy posiadamy konto osobiste z dostępem do obsługi internetowej założenie lokaty trwa kilka minut. Po prostu logujemy się na swój rachunek i w zależności od interfejsu wybieramy zakładkę „lokaty”. Tam zwykle wypełniamy krótki wniosek dotyczący rodzaju, czasu trwania lokaty (domyślnie są to zwykle lokaty odnawialne, warto zwrócić na to szczególną uwagę) oraz kwoty jaką chcemy zdeponować. Następnie zasilamy rachunek lokaty z naszego konta, zwykle dzieje się to automatycznie po potwierdzeniu dyspozycji.

Rodzaje lokat bankowych

W zależności od tego czy założymy lokatę odnawialną (wyżej wspomniano, że zwykle domyślnie lokaty internetowe są takimi) bank automatycznie po jej zakończeniu przedłuży ją bądź przeleje kwotę z odsetkami na nasze konto. W przypadku lokaty odnawialnej należy zwróci też uwagę na to co stanie się z odsetkami, czy zasilą one kapitał na kolejny okres czy zostaną przelane na nasze konto. Założenie lokaty przez internet jest możliwe także jeśli w danym banku nie mamy rachunku. Czasem oferta innego banku niż nasz jest korzystniejsza. Wówczas należy wypełnić wniosek oraz podać konto, na które po zakończeniu lokaty mają wrócić środki wraz z wypracowanymi odsetkami. Bank z kolei przekazuje numer konta, na które należy zasilić zakładaną lokatę. Często nawet umowę można zawrzeć online, przesyłana jest wówczas na mail lub dokumenty do podpisania przywozi nam kurier. W obydwu przypadkach jest to znacznie szybsza droga niż wizyta w placówce banku.

Warunki lokat przez internet dostępne są na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/lokaty-przez-internet,8.html

Dodaj komentarz