Kredyty gotówkowe, a zdolność kredytowa

Jak wygląda proces założenia licówek?
Finanse

18. Kredyty gotówkowe, a zdolność kredytowaW najbardziej restrykcyjny sposób zdolność kredytowa liczona jest przez jeden bank działający na rynku.

W jednym z największych polskich banków klienci mogą liczyć na 20 tysięcy pożyczki – jest to niecałe 2 tysiące złotych raty, zaś w innym – tylko na 12,5 tys. zł rata – 1,2 tys. zł.

Jakie wymagania?

Analitycy zebrali dane z banków i podkreślają, że na bardziej korzystne wyliczenia zdolności kredytowej w kilku bankach są możliwe dzięki obniżaniu prowizji lub nominalnego oprocentowania, nie zaś zliberalizowania zasad liczenia zdolności kredytowej. Banki cały czas stawiają bowiem kredytobiorcom ostre wymagania, mając tym samym w pamięci że kłopoty ze spłatą dotyczą co piątej udzielonej pożyczki konsumpcyjnej. To jednak nie przeszkadza bankowcom prowadzić kampanii kredytów konsumpcyjnych. Kredyty gotówkowe to najchętniej zaciągane zobowiązania finansowe przez Polaków. Choć nie ma mowy o rozdawaniu kredytów to banki przypominają klientom na wiosnę o możliwościach podreperowania domowego budżetu w sytuacji, gdy piętrzą się nadprogramowe wydatki – mowa tutaj na pewno o remontach, wydatkach świątecznych, uroczystościach rodzinnych i wielu innych. Jest to sprawa, która na pewno wymaga dokładnego przemyślenia wobec czego nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. Wymaga się zatem dokładnie przeanalizować możliwości rynku oraz swoje własne. A być może to nie jest odpowiedni moment, by zaciągać zobowiązanie kredytowe? W końcu może nas na nie po prostu nie stać?

Korzystna oferta

Zdecydowanie warto jest pamiętać o tym, jak wiele dobrego może wnieść do naszego życia odpowiednio dobrana oferta. Sprawa nie może zostać przez nas zbagatelizowana w związku z czym warto jest z niej zdawać sobie sprawę. Wiele cennych informacji w temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych, które zaznajomione są z tematem. Dzięki nim będziemy cieszyć się doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz