Tani kredyt gotówkowy

Implanty cyrkonowe, czy tytanowe?
Finanse

25. Tani kredyt gotówkowyCzy kredyt gotówkowy musi zostać ubezpieczony  i czy mogę zrezygnować z  ubezpieczenia?

Musimy mieć na uwadze fakt, że wymóg kedytu kredytowego może wynikać z zapisów danego Banku. Zdarza się tak, iż dana instytucja posiada oferty kredytów z ubezpieczeniem jak i również bez nich.

Na jakie koszty patrzeć?

Warto jest na pewno dokładnie zapoznać się z kosztem takiego ubezpieczenia. Miejmy na uwadze to, że koszt ubezpieczenia w zależności od danego Banku bywa diametralnie różny, jak również sposób płatności przez nas samego ubezpieczenia. Przykładowo – bank X proponuje jedno z popularniejszych ubezpieczeń na rynku. Jest to ubezpieczenie, które jest kredytowane, a kwota ubezpieczenia jest bardzo mocno uzależniona od czasu trwania pożyczki i kwoty pożyczonej. Wtedy to opłacamy składkę, a bank proponuje nam składkę ubezpieczenia płatną comiesięcznie do każdej raty, wysokość takiej miesięcznej składki jest widoczna na harmonogramie opłat. Jeśli jednak ubezpieczenie jest wymagane przez instytucję udzielającą nam kredytu/pożyczki warto też sprawdzić, czy bank będzie w stanie zaakceptować naszą polisę, np.: ubezpieczenie na życie, gdyż w tym roku wprowadzono zmiany w kredytach gotówkowych, które pozwalają na przedstawienie własnej polisy. Nie zapominajmy o tym, że możliwe jest to wtedy jeśli ta spełnia wymogi Banku.

Czy korzystać?

Rezygnacja z ubezpieczenia jest możliwa w każdym momencie trwania kredytu. Miejmy na uwadze fakt, że jest to spotykane np. po całkowitej spłacie kredytu, ale możemy zrezygnować z ubezpieczenia w każdym momencie trwania umowy kredytowej. Tu kredytobiorca składa w Banku lub SKOK-u pisemną rezygnację i po ustalonym terminie otrzymuje opłaconą, a niewykorzystaną  składkę ubezpieczenia. W samej umowie kredytowej znajdują się ważne dla nas zapisy, które będą mówiły o takiej sytuacji, ponieważ może być tak, iż wraz z naszą rezygnacją instytucja finansowa może podnieść nam oprocentowanie naszego kredytu, warto to sprawdzić. Jeśli podniesie nam oprocentowanie to musimy wiedzieć o ile zmieni nam się koszt i tu warto przekalkulować opłacalność.

Dodaj komentarz