Ubezpieczenia OC online – coraz więcej ułatwień

Ubezpieczenia OC online – coraz więcej ułatwień
Bez kategorii

Ubezpieczenie OC to coroczny obowiązek każdego kierowcy – każdy, kto posiada samochód musi o nie zadbać. Dzięki niemu zabezpieczony zostaje interes ewentualnego poszkodowanego w wypadku spowodowanym przez właściciela lub kierowcę pojazdu.

Pośrednio OC zabezpiecza także interes samego klienta – nie musi on pokrywać często ogromnych kosztów odszkodowania, będących następstwem roszczeń ofiar. OC zabezpiecza zarówno same osoby poszkodowane, jak i ich zniszczone mienie. Gdy wypadek spowoduje kierowca jadący nieubezpieczonym pojazdem, będzie musiał pokryć koszt odszkodowania i zapłacić niemałą karę w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.

Każdy musi posiadać OC

Konieczność wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego OC nie podlega dyskusji. W Polsce jest to nakazane prawem, a pojazd, który takiej polisy nie posiada, nie może poruszać się po drogach. Musi zostać ubezpieczony najpóźniej w dniu jego rejestracji. Koszt jazdy bez ważnego OC jest o wiele wyższy, niż koszt jego opłacenia. Nie warto zwlekać do ostatniej chwili, tym bardziej, że wielu ubezpieczycieli umożliwia załatwienie formalności bez opuszczania własnego domu.

Obowiązek przez internet?

Ubezpieczenie OC online wiąże się z użyciem kalkulatora OC. To formularz, który wymaga podania wszelkich informacji istotnych w procesie naliczania wysokości składki. Informacje dotyczą zarówno pojazdu, jak i osoby, która chce ten pojazd ubezpieczyć. Wypełnianie kalkulatora nieco trwa, jednak jest to konieczne – inaczej dane, które otrzyma ubezpieczyciel będą niepełne, a wyliczona składka nieprawdziwa. Warto więc zarezerwować sobie nieco wolnego czasu, przygotować dowód rejestracyjny oraz odświeżyć pamięć. Wypełniony formularz jest wysyłany do ubezpieczyciela, który w zamian odsyła swoją ofertę.

Możliwość zawarcia umowy lub przedłużenia OC przez internet pozwala zaoszczędzić dużo czasu i fatygi – tym bardziej, że należy to robić co 12 miesięcy. Wyliczenie składki OC pozwala także na zaproponowanie danemu klientowi rozszerzeń podstawowego pakietu – na przykład o ubezpieczenie szyb samochodowych, usługi assistance lub autocasco.

Więcej na http://www.mtu24.pl/ubezpieczenie-oc-komunikacyjne/

Dodaj komentarz