Dlaczego warto sięgać po bakalie?

Dlaczego warto sięgać po bakalie?
Informacje

 Zazwyczaj bakalie traktujemy jako przede wszystkim ciekawe dodatki do ciast lub drobne przekąski. Kto z nas nie lubi chrupać orzechów pistacjowych lub włoskich albo zajadać się suszonymi plastrami bananów? Jest to po prostu smaczne i przyjemne. W tym kontekście pomijamy jednak bardzo ważną kwestię, czyli to, że tego typu propozycje są dla nas naprawdę bardzo dobre. Na co warto zwracać przede wszystkim uwagę?

Orzechy laskowe

 Jest to produkt pochodzący z naszego kraju, co ma naprawdę duże znaczenie. Nie dlatego, że bakalie z innych stref klimatycznych byłyby dla nas złe lub przynajmniej gorsze, ale dlatego, że produkty z naszej okolicy są dla nas lepiej przyswajalne i tym samym znacznie skuteczniejsze. Co wartościowego znajdziemy w orzechach laskowych? Przede wszystkim kwas foliowy, który jest wielką pomocą dla osób przemęczonych i żyjących w stresie. Ma on też bardzo pozytywny wpływ na osoby starające się o dzieci, więc chociaż jego przyjmowanie nie wyleczy nas z niepłodności, pomoże w sytuacjach, kiedy o naturalne poczęcie jest trochę trudniej. Orzechy laskowe można przyjmować w postaci zmielonej, która w połączeniu z miodem jest po prostu fenomenalna.

Orzechy nerkowca

 Wielką furorę w ostatnim czasie robią orzechy nerkowca. Mają przyjemny, nie za słodki smak, co jest wystarczającym powodem do sięgania właśnie po nie. Sprawdzają się idealnie w różnego rodzaju deserach. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, znajdziemy w nich bardzo dużo cynku i żelaza. Są stosunkowo niskokaloryczne.

Pestki słonecznika

 Czasami nazywane polskim popcornem, pestki słonecznika zawierają sporo lecytyny oraz bardzo dużo cynku. Są to substancje odpowiedzialne w dużej mierze zza odpowiednie działanie naszego układu nerwowego, dzięki czemu nie tylko będzie nam dzięki nim szybciej pracowała głowa, ale też łatwiej nam będzie odpoczywać. Szczególnie dobrym pomysłem jest ich przyjmowanie przez osoby z trądzikiem, ponieważ duże dawki cynku są skutecznym sposobem na ograniczanie stanów zapalnych na skórze.

Bakalie zamówisz w sklepie

Dodaj komentarz