Na co zwracać uwagę wybierając wibratory do betonu?

Na co zwracać uwagę wybierając wibratory do betonu?
Informacje

Wielość funkcji, jakie mają do spełnienia wibratory do betonu sprawia, że trudno dziś wyobrazić sobie bez nich jakikolwiek plac budowy. Nie oznacza to jednak, że jeden typ urządzenia będzie sprawdzał się jednakowo dobrze, bez względu na okoliczności. Na co powinniśmy więc zwracać szczególną uwagę, jeśli nie chcemy żałować dokonanego przez siebie zakupu?

Po pierwsze – miejsce zastosowania

Z uwagi na miejsce, w którym są wykorzystywane, wibratory do betonu dzielimy zwykle na powierzchniowe i wgłębne, choć w sprzedaży dostępne są także modele przyczepne, które zapewniają dość duży poziom mobilności swoim użytkownikom. Wibratory powierzchniowe przeważnie zagęszczają na placach budowy powierzchnie plastyczne, choć można na nie liczyć także wówczas, gdy konieczne jest wzmocnienie gruntów. Z kolei wibrator wgłębny sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy szybciej ujednolicić powierzchnie mieszanki betonowej. Jeśli konieczne jest zbudowanie płyt betonowych i zabudowy rurowej, najlepszą opcja okazuje się przyczepny wibrator do betonu.

Wibrator do betonu możesz kupić na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/sprzet-do-obrobki-betonu/

Po drugie – zastosowany napęd

Jeśli wybór wibratora do betonu mamy uzależnić od tego, jaki napęd został w nim zastosowany, zwykle mamy do czynienia z rozwiązaniami mechanicznymi i pneumatycznymi. W pierwszym przypadku urządzenie funkcjonuje bazując na silniku elektrycznym lub spalinowym. W drugim mamy do czynienia z turbiną wewnątrz buławy, którą napędza sprężone powietrze.

W sprzedaży dostępne są także tak zwane modele wysokiej częstotliwości. Wchodząca w ich skład przetwornica odpowiada za generowanie napięcia trójfazowego. Rozwiązanie takie okazuje się nieocenione podczas prac na dużych placach budowy, znajduje jednak również zastosowanie w drogownictwie, przemyśle oraz w procesie produkcji prefabrykatów. Charakteryzuje się najwyższą wydajnością, choć osoby zainteresowane jego zakupem muszą liczyć się także z tym, że będzie ono generowało najwyższe koszty podczas zakupu. Bez względu zresztą na to, jaki typ wybierzemy, należy pamiętać o tym, że jego długie, bezawaryjne działanie w znacznym stopniu uzależnione jest od umiejętnej obsługi.