|  | 

Biznes

Wybieramy laser do gabinetu

img-responsive

Aby dobrać laser do gabinetu trzeba, spośród bogatej oferty rynkowej wybrać ten, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb klientów salonu kosmetycznego. Jakie rodzaje laserów dla salonów kosmetycznych są obecnie dostępne na rynku?

Najpopularniejszymi urządzeniami działającymi w oparciu o światło są urządzenia w oparciu o technologię IPL. Nie są to lasery, ponieważ źródłem promieniowania jest tu lampa ksenonowa, ale wiele osób zalicza IPL do urządzeń laserowych. Dostępne są również urządzenia E-light, które są pewną modyfikacją urządzeń IPL.

Lampy LED – do jakich zabiegów?

Kolejna grupa to lasery do depilacji, w które również powinny być zaopatrzone dobre salony kosmetyczne. Warto również wspomnieć o laserach biostymulacyjnych, wśród których dosyć popularne są tak zwane „zimne” lasery. Ostatnią grupę urządzeń działających w oparciu o światło są lampy LED. Jakie zabiegi można wykonywać tymi urządzeniami? Zakres możliwości i wskazań terapeutycznych jest dosyć szeroki. Od depilacji owłosienia, poprzez usuwanie powierzchownych przebarwień, rumienia, fotoodmładzanie skóry, działanie przeciwtrądzikowe, przeciwgrzybicze, aż po działania lipolityczne i wspomagające gojenie się tkanek i metabolizm komórkowy. Lasery stosowane w gabinetach kosmetycznych nie są laserami agresywnymi w swoim działaniu, przez co nie sprawdzą się przy poważnych problemach estetycznych, a raczej korekcie niedużych defektów.

Nowoczesne technologie

Jakie nowości technologiczne pojawiły się w ostatnim roku? W zasadzie w dziedzinie laserów i urządzeń wykorzystujących światło nie pojawiło się ostatnio nic rewolucyjnego. Nie oznacza to, że firmy nie udoskonalają swojego sprzętu i technologii. Warto może wspomnieć o próbie zawężenia długości fal emitowanych przez IPL, tak, aby działanie tych urządzeń upodobnić do laserów. Takie urządzenia są już dostępne na rynku, aczkolwiek nie są jeszcze popularne. Mając to na uwadze będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych na rynku. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas zapomniane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

WSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Imię

Email *

Witryna

Odwiedź nas na facebooku