Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne
Zdrowie

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale najogólniej mówiąc dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe. Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny.

Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), niwelowaniu niektórych wad wymowy, estetycznemu wyglądowi uśmiechu, a nawet modzie.

Aparat stały, aparat ruchomy

Aparat ortodontyczny ruchomym, czyli zdejmowany Jest to typ aparatu, który pacjent może zdejmować samodzielnie. Noszony jest stosownie do wskazań lekarza, przeważnie ok. kilkunastu godzin na dobę. Może zawierać elementy dodatkowe takie jak 1. – śruba, 2. – sprężyna. Aparat ortodontyczny stały Aparat ortodontyczny stały jest naklejony specjalnym klejem na zęby przez cały czas leczenia. Zamki: mogą być metalowe (także w wersji dla alergików) lub kosmetyczne (białe, kryształowe) Ligatury: elementy elastyczne wymieniane przy każdej wizycie, dostępne we wszystkich kolorach Łuk: element wymieniany kilka razy w trakcie leczenia.

A może nakładki?

Clear Aligners. Leczenie staje się w pełni bezbolesne i komfortowe dla pacjenta. Nakładki Clear Aligner można samodzielnie zdjąć na czas posiłków, spotkań z klientami czy spotkań z przyjaciółmi. Podczas leczenia pacjent otrzymuje komplet trzech przezroczystych nakładek nazębnych, które użytkuje przez trzy kolejne tygodnie. O całkowitej ilości kompletów nakładek, które muszą być zastosowane decyduje lekarz dentysta po badaniu klinicznym pacjenta oraz analizie komputerowej zgryzu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i najlepszych materiałów w produkcji leczenie przebiega w optymalny sposób. Ortodonta dziecięcy to jedna z tych propozycji, która może wnieść wiele dobrego do naszego życia. Zdecydowanie warto pamiętać o korzyściach płynących z tego właśnie faktu.

Dodaj komentarz