Czym kierować się podczas wyboru gabinetu?

Czym kierować się podczas wyboru gabinetu?
Wygląd

Czystość gabinetu to podstawa i to stwierdzenie nie może podlegać żadnej dyskusji. Jedną z najważniejszych cech dobrego gabinetu kosmetycznego jest na pewno jego sterylna czystość.

W tej kwestii nie warto iść na żadne ustępstwa i kompromisy.Począwszy od ogólnego wyglądu kosmetyczki, aż po wyposażenie gabinetu – a będą to na pewno jednorazowe majtki, czepki, rękawiczki, czyste ręczniki i szlafroki zabierane do prania po każdym użyciu przez klientkę. Co prawda są to szczegóły, ale niezwykle ważny.

Dobra kosmetyczka? Komunikatywna

Podczas nakładania preparatów ze słoiczka kosmetyczka powinna korzystać ze specjalnej szpatułki. Wiele osób pracuje obecnie w rękawiczkach np. podczas wykonywania manicuru czy depilacji woskiem. Rozmowa z klientem to następna kwestia, na która należy zwrócić uwagę. Otwartość, umiejętność nawiązywania kontaktów i komunikatywność to bardzo ważne cechy, którymi powinna charakteryzować się dobra kosmetyczka. Specjalista powinien przeprowadzić z tobą dokładny wywiad. Umiejętność prowadzenia rozmowy często przekłada się na właściwy dobór zabiegów.

Kto pyta, nie błądzi

Podczas wykonywania zabiegu powinnaś być również informowana o każdym kolejnym etapie. Nie bój się pytać, jeśli coś cię zainteresuje, Jeśli macie ciekawe doświadczenia z salonami kosmetycznymi, zapraszamy do dzielenia się swoją wiedzą! Wybór dobrego gabinetu kosmetycznego nie jest prostym zadaniem i wymaga dokładnego poznania rynku, nim zapadnie decyzja o nawiązaniu współpracy z konkretnym miejscem. Możemy być pewni, że wybierając konkretne miejsce będziemy w pełni usatysfakcjonowani z podjętej przez nas decyzji. Są to kwestie, które nie budzą naszych wątpliwości, więc warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz