Dlaczego szkolenia są tak ważne dla pracowników korporacji?

Dlaczego szkolenia są tak ważne dla pracowników korporacji?
BiznesSzkolenia

Mamy dwudziesty pierwszy wiek. Małe, lokalne sklepiki upadają, a ich role przejmują zazwyczaj zachodnioeuropejskie sieci sklepów, które podlegają ogromnym korporacjom.

Takie firmy dysponują zwykle wielomilionowym lub nawet miliardowym kapitałem i zatrudniają w swoich strukturach tysiące osób.

Jak radzić sobie w korporacji?

Aby zająć bardziej prestiżowe stanowisko w korporacji należy wykazać się wachlarzem zdolności. Od umiejętności parzenia kawy i miłego uśmiechania się w początkowych etapach rekrutacji gdy jest się szarym pracownikiem do skomplikowanych umiejętności manipulacyjnych i negocjacyjnych na wyższych stanowiskach. Oprócz tego należy wykazać się ogromną determinacją i ambicją – czasem gdy nadmiar obowiązków zabiera nam czas, który moglibyśmy spędzić z rodziną i dziećmi jedyne co możemy zrobić to zacisnąć zęby i walczyć dalej.

Szkolenia – recepta na wypalenie zawodowe

Niestety, szybkie tempo życia, presja przełożonych i najbliższych może niekorzystnie wpływać na zdrowie psychiczne pracowników. To z kolei może spowodować chęć mentalnej ucieczki, a stąd już blisko do uzależnień – alkoholizmu czy hazardu. Taki stan, zwany teraz często „wypaleniem” w skrajnym przypadku może prowadzić do ciężkiej choroby psychicznej jaką jest depresja. Dlatego tak ważne są, wdrażane przez menadżerów korporacji zajęcia dla pracowników. Szkolenie trenerskie czy szkolenie biznesowe może stać się kluczowym etapem pracy w dużej firmie. Takie warsztaty pomagają zatrudnionym osobom wspinać się na kolejne szczeble kariery i ułatwiają im ponowne odnalezienie motywacji w chwili „wypalenia”. Aby szkolenie przebiegało w sposób profesjonalny ważne jest kto je poprowadzi – internetowi celebryci może i są popularni, ale często nie wiedzą nic na temat psychologii. Z drugiej strony osiemdziesięciopięcioletni psycholog, chociaż obdarzony wieloma latami doświadczenia i praktyki może nie nawiązać dobrego kontaktu ze znudzonymi pracownikami. Warto więc poznać przedtem fachowca, który będzie przeprowadzał takie szkolenie – powinna to być osoba o przyjemnym głosie, energiczna oraz obdarzona dużym autorytetem i wiedzą.

Dodaj komentarz