Dlaczego warto wybrać aparat stały?

50. Dlaczego warto wybrać aparat stały?
Zdrowie

Aparaty stałe posiadają różne elementy zakładane przez lekarza i tylko przez niego mogą być zdjęte i stosuje się przy uzębieniu stałym. Aparat stały posiada części, które są przytwierdzane do zębów specjalnym klejem.

Wyróżniamy kilka rodzajów aparatów stałych: Lingwalne- Aparat stały lingwalny, zwany też aparatem niewidocznym lub aparatem językowym, to alternatywny, prawdziwie niewidoczny sposób wyrównywania zębów. Okazuje się, że jest rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów wymagających dużej estetyki, jednocześnie można nim wyleczyć większość wad ortodontycznych.

Aparaty bezligaturowe

Bezligaturowe to nowoczesne rozwiązanie, które stosunkowo niedawno zostało wprowadzone na rynek. Wspomniana wyżej technika bezligaturowa to kolejny krok w rozwoju ortodoncji polegający na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki, a nie przywiązywaniu go gumką. Wtedy to łuk przesuwa się swobodnie eliminując znacznie tarcie, zwłaszcza w początkowej fazie leczenia. Dla samego pacjenta oznacza to krótszy czas noszenia aparatu, mniejszą ilość wizyt kontrolnych, oraz minimalne dolegliwości bólowe. Również higiena jest łatwiejsza gdyż nie ma elastycznych ligatur, które utrudniają usuwanie nagromadzonego osadu.

Estetyka aparatów ortodontycznych

Kwestie związane z samą estetyka aparatu to kolejna sprawa, na która pacjenci zwracają szczególną uwagę podczas noszenia aparatu. Zamki estetyczne – mają różne odcienie, mogą, więc być dopasowane idealnie do koloru zęba. Jedynym minusem tych zamków jest możliwość przebarwiania się gumek, którymi ortodonta przywiązuje łuk do zamków, ale jeżeli pacjent unika curry i innych barwiących potraw, to aparat przez cały okres leczenia wygląda bardzo ładnie i odpowiednio niewidocznie. Zamki metalowe przy aparatach ortodontycznych mogą być w kolorze srebrnym, złotym lub powlekane specjalną emalią w kolorze zęba. Łuk po włożeniu do slotu zamka ortodonta przywiązuje gumkami kolorowymi lub w kolorze zamka. Ortodonta dziecięcy pozwala, więc dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania. Zdecydowanie warto wybrać specjalistę, który pozwoli nam cieszyć się efektami jego pracy. Są to sprawy znaczący oszczędzające nasz czas. Wybór ortodonta dziecięcy nie jest trudną sprawa i wymaga poznania potrzeb rynku. Zdecydowanie warto z tego faktu zdawać sobie sprawę. Wtedy to będziemy mogli wpłynąć na poprawę samopoczucia naszego malucha.

Dodaj komentarz