Fundusze mieszane – co oznacza termin?

FinanseFunduszeInwestycje

Fundusze mieszane – co oznacza termin?Fundusz mieszany inaczej zwany również hybrydowym to taki, który jest w stanie ulokować swoje aktywa zarówno w instrumenty ryzykowne jak i bezpieczne. Do pierwszej grupy należą na pewno akcje wielu spółek, a do drugiej przykładowo obligacje, bony skarbowe, a także listy zastawne.

Rodzaje funduszy

Jeżeli chodzi o fundusze mieszane to stanowią one pośrednie rozwiązanie pomiędzy funduszami agresywnymi i bezpiecznymi. Zgodnie z aktualną klasyfikacją stosowaną poprzez firmę zajmującą się analizami w segmencie funduszy mieszanych inwestujących w aktywa głównie z polskiego rynku wyróżniamy następujące rodzaje funduszy: zrównoważone, stabilnego wzrostu i aktywnej alokacji. Należy również dodać, że takie kryterium podziału określa przede wszystkim docelowy poziom zaangażowania w akcje i dłużne  instrumenty finansowe. Pamiętajmy również o tym, że zarządzający może dostosować portfel do aktualnej, a zarazem oczekiwanej sytuacji rynkowej. Miejmy również na uwadze to, że przewidując spadki na giełdzie dokonamy sprzedaży części akcyjnej funduszu, a wolne środki zainwestuje na rynku długu w oczekiwaniu na poprawę koniunktury. Jeżeli jego oczekiwania będą optymistyczne, wówczas zwiększy zaangażowanie w akcje.

Do czego służy kalkulator inwestycyjny?

Kalkulator inwestycyjny to narzędzie, za którego pomocą będziemy mogli wybrać produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Zdecydowanie warto jest pamiętać o tym, jak wiele czasu będziemy mogli dzięki niemu zaoszczędzić. Warto dodać, że dostępny jest na stronach internetowych wobec czego o dowolnej porze dostajemy możliwość skorzystania z niego. Możemy być pewni, że dany wybór przyniesie nam liczne korzyści. Fundusz inwestycyjny to rozwiązanie, po które decyduje się sięgać wiele osób w związku z czym warto jest pamiętać o licznych korzyściach, które mogą wynikać z jego wyboru. Fundusze obligacji oferowane na rynku warto jest wybrać z różnych towarzystw. Nie warto decydować się wyłącznie na jedno, ponieważ wtedy zwiększa się ryzyko straty.

Dodaj komentarz