Gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny
Wygląd

Kosmetyczka powinna swoim wyglądem wysyłać jasny sygnał, że doskonale zna się na swojej pracy i potrafi wiedzę wykorzystać w praktyce.

Mocny makijaż, opalenizna z solarium, długie tipsy zdecydowanie nie przystoi profesjonalistce. Tak samo jak poplamiony i wygnieciony fartuch. Nasza kosmetyczka powinna swoim wyglądem wzbudzać zaufanie a nie odstraszać.

Kosmetolog musi mieć wiedzę

Umiejętność współpracy. W zawodzie kosmetologa poza umiejętnościami liczy się też podejście do drugiej osoby, a z tym niestety bywa różnie. Dobry kosmetolog powinien oprócz wykonania zabiegu przekazać Ci informacje na jego temat, odpowiedzieć na pytania odnośnie pielęgnacji i doradzić odpowiednie produkty. Niby tak niewiele, ale jeśli po zabiegu – nawet dobrze wykonanym- wychodzisz do domu z mnóstwem pytań, na które nie uzyskałaś odpowiedzi, to niestety musisz szukać dalej. Usługi gabinetu kosmetycznego powinny być świadczone na najwyższym poziomie.

Po pierwsze czystość

Zdecydowanie nie warto bagatelizować znaczenia możliwości rynku. Nie będziesz też zadowolona z osoby, która świetnie wykonuje swoją prace, ale np. zbyt nachalnie próbuje sprzedać Ci dostępne w gabinecie kosmetyki. Czystość, czystość i jeszcze raz czystość. Gabinet kosmetyczny powinien być miejscem sterylnie czystym, a osoby w nim pracujące – podchodzić bardzo poważnie do zasad higieny i dezynfekcji. W tej sprawie nie ma mowy o kompromisach. Masz prawo wiedzieć, jak dezynfekowane są narzędzia i czy na pewno wszystkie zasady BHP są przestrzegane. Wstydzisz się o to zapytać? Pomyśl i poczytaj o chorobach, którymi można się zarazić w takim miejscu. Musisz mieć pewność, że nie złapiesz niczego podczas zabiegu. Jak znaleźć dobrą kosmetyczkę? Przede wszystkim warto zorientować się wśród znajomych, kogo usługi nam polecają. W ten oto sposób możliwe będzie podjęcie decyzji o wyborze najlepszego wariantu pośród wszystkich, jakie są dostępne na rynku.

Dodaj komentarz