Jak odpowiednio zapakować przesyłkę zagraniczną?

Jak odpowiednio zapakować przesyłkę zagraniczną?
Bez kategorii

W dzisiejszych czasach emigracja jest już taką normą, że chyba nie ma w Polsce nikogo, kto nie posiada rodziny lub znajomych zagranicą. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej i w coraz większych ilościach wysyłamy rzeczy do naszych krewnych. Z tego powodu rośnie także ilość firm, które oferują usługi przewozu paczek.

Nie musimy się więc już dziś przejmować, gdy na przykład chcemy wysłać świąteczne paczki do Anglii. Należy jednak zawsze zwrócić baczną uwagę na sposób, w jaki pakujemy przesyłki do Anglii czy innego kraju Europy. Oto kilka uwag, które mogą się w takiej sytuacji przydać.

Regularny kształt paczki

Choć coraz więcej firm kurierskich oferuje przewóz paczek nieforemnych, wciąż bardzo często spotykamy się z wymogiem, że przesyłka powinna być zapakowana w prostopadłościan. Nie jest to wymóg, który ma utrudniać klientom życie. Musimy zdać sobie sprawę, w jaki sposób paczki przekraczają granicę. Zwykle wszystkie jadą w wielkiej naczepie. Paczki o regularnych kształtach jest więc dużo prościej poukładać. Dzięki temu są one o wiele bezpieczniejsze podczas podróży. Jeśli nie masz w domu odpowiedniej wielkości kartonu, warto wybrać się do jednego z pobliskich sklepów. Tam codziennie dostarczane są nowe kartony, które po wypakowaniu towaru na półki są już zwykle niepotrzebne.

Wypełniamy puste przestrzenie

Oto kolejny sposób, aby właściwie zabezpieczyć naszą przesyłkę. Możemy sobie wyobrazić, jak długą drogę przebywa na przykład paczka do Anglii. Czasem zdarza się, że przesyłki są przenoszone. Jeśli zapakujemy rzeczy tak, że będą ruszać się w kartonie, może szybko się okazać, że podczas na przykład przeładunku paczek karton ulegnie zgnieceniu. Dlatego dbajmy zawsze o to, by paczka była dostatecznie sztywna i w całości wypełniona. Do wypełnienia przesyłki nie potrzebujesz specjalnych pianek czy styropianowych kulek. Często zupełnie wystarczające są stare, zgniecione gazety lub zużyte woreczki foliowe. A może masz w domu jakieś nieużywane materiały lub po prostu ubrania. One także mogą okazać się pomocne.

Mocna taśma i odpowiednia waga

Wreszcie na koniec, pamiętajmy o dokładnym zaklejeniu naszej paczki mocną, szeroką taśmą. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się szara taśma do pakowania. Zanim jednak to zrobimy, nie zapomnijmy zważyć naszej przesyłki. Wiele firm narzuca ograniczenie na wagę nadawanej paczki.

Dodaj komentarz