Jak wybierać ubezpieczenie NNW?

Finanse

Dobrowolne ubezpieczenia wybiera w Polsce coraz większa liczba klientów. Wiążę się to nie tylko z rosnącą świadomością konsumentów i chęcią zadbania o swój los, ale też coraz większą dostępnością ofert ubezpieczenia. Wystarczy bowiem dziś wpisać w wyszukiwarkę zwrot NNW online, aby za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu, wykupić ten dodatkowy pakiet ubezpieczenia.

Elastyczność NNW

Zanim zdecydujemy się na wybór ubezpieczenia, musimy wiedzieć, że ubezpieczenie NNW możemy całkowicie dostosować do swoich potrzeb, gdyż jest to bardzo elastyczny rodzaj ubezpieczenia. Dlatego, zanim wykupimy polisę, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, przed czym dokładnie ma nas ona chronić. To bowiem bardzo ważne, aby dobrana polisa rzeczywiście chroniła nas przed zdarzeniami, na które realnie jesteśmy narażeni. Na inne niebezpieczeństwa narażeni jesteśmy bowiem na przykład w podróży na wakacje, a inny zakres ochrony jest potrzebny rodzicowi, który spędza większość dnia w domu, zajmując się obowiązkami rodzinnymi.

Jak wybierać ubezpieczenie NNW?

Na co zwrócić uwagę?

Istnieją jednak żelazne zasady i punkty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia. Ważne jest sprawdzenie w umowie, jakie są wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa, czyli za co nie dostaniemy pieniędzy w razie wystąpienia wypadku. Istotne jest też to czy nasze ubezpieczenie obowiązuje jedynie w kraju, czy również za granicą. Powinniśmy też określić czy chcemy ubezpieczyć jedynie siebie, czy także współmałżonka bądź dzieci oraz sprawdzić, jaka jest dokładnie suma ubezpieczenia. Ta bowiem musi być dostosowana do ryzyka, na jakie jesteśmy narażeni. Co oczywiste, od wysokości tej sumy zależy wielkość składki, którą będziemy opłacać. Aby dokładnie określić czy dana polisa jest dla nas atrakcyjna pod kątem oferty, trzeba dokładnie sprawdzić, w jaki sposób jest wyliczana wysokość odszkodowania. Czy jest to procentowe określanie uszczerbku na zdrowiu, czy wypłata uzależniona od rodzaju schorzenia. Następnie musimy przeanalizować, który z wariantów jest dla nas atrakcyjniejszy i jaka opcja w najlepszy i kompleksowy sposób zabezpieczy nas przed konsekwencjami wypadku.

Dodaj komentarz