Kalkulator kredytu gotówkowego

Z jakimi kosztami wiąże się założenie licówek?
Finanse

16. Kalkulator kredytu gotówkowegoKredyt gotówkowy kalkulator pozwoli Ci na podstawie wprowadzonych danych w łatwy sposób obliczyć wysokość poszczególnych rat zaciąganego zobowiązana.

Kalkulator kredytową jest aplikacją programistyczną, którą można znaleźć na licznych stronach internetowych dotyczących finansów i bankowości. Okazuje się, że w Internecie nie brakuje tego typu narzędzi i w bardzo prosty sposób będziemy mogli się na niego natknąć. Kalkulator ten korzysta z informacji podanych przez swoich użytkowników i na ich podstawie wylicza koszty kredytu i wysokość miesięcznej raty.

Co daje nam kalkulator

Za jego sprawą w szybki i prosty sposób będziemy mogli dowiedzieć się, jakie zobowiązanie wybrać. Korzystając z kalkulatora kredytowego użytkownik może wygenerować dokładny plan spłaty zaciąganego kredytu o założonych parametrach podanych w kolejnych polach kalkulatora kredytowego. Pierwsze pole dotyczy na pewno kwoty kredytu, jaką to dany kredytobiorca zamierza zaciągnąć. Miejmy również na uwadze fakt, że kwotę kredytu możemy podać w złotówkach, a jeśli jest to kredyt walutowy, należy jego wartość przeliczyć na złotówki. Drugie pole to oprocentowanie nominalne, które podajemy w procentach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oprocentowanie podawane jest w skali całego roku. Trzecie pole to z kolei okres kredytowania. Możemy zatem wpisać okres w latach lub w miesiącach. Czwarte pole kalkulatora kredytowego dotyczy typu kapitalizowania odsetek kredytowych. Miejmy na uwadze fakt, że odsetki mogą być kapitalizowane co miesiąc albo co kwartał. Ostatnie pole kalkulatora kredytowego dotyczy różnego rodzaju rat, w jakich będziemy mogli dokonać spłaty kredytu. Można go zatem spłacać w ratach malejących lub równych w całym okresie kredytowania.

Wynik

Jeśli uzupełnimy wszystkie pola kalkulatora kredytowego, pozostanie nam już tylko wciśnięcie przycisku „oblicz”. W ten sposób otrzymamy wyliczenie kosztów kredytu i wysokości odsetek, a także plan spłaty kredytu, wraz z wysokością płaconej co miesiąc raty kredytowo-odsetkowej. Zrób to już teraz i wprowadź dane i oblicz parametry swojego kredytu.

Dodaj komentarz