Kiedy należy zdecydować się na stały aparat ortodontyczny dla dzieci?

Kiedy należy zdecydować się na stały aparat ortodontyczny dla dzieci?
Zdrowie

Aparaty ortodontyczne stałe dają możliwość precyzyjnego przyłożenia siły i pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego uśmiechu naszego dziecka. Osadzone są na powierzchni zębów za pomocą specjalnych klejów.

Pacjent nie może sam ich wyjmować, działają przez cały okres leczenia i praktycznie nie zależą od współpracy pacjenta. Stałe aparaty ortodontyczne dla dzieci składają się z zaczepów: zamków oraz pierścieni.

O rodzajach zamków

W zależności od oczekiwań pacjentów wyróżnia się zamki metalowe oraz estetyczne. Wśród zamków metalowych są dostępne wersje bezniklowe – dla osób uczulonych na nikiel. Najczęściej stosowane zamki estetyczne to zamki porcelanowe (w kolorze zbliżonym do koloru zębów) oraz zamki kryształowe- przezroczyste. Czy każdy aparat ortodontyczny jest taki sam? Poza konwencjonalnymi zamkami ortodoncja oferuje nowoczesne systemy zamków samoligaturujących oraz indywidualnie projektowane aparaty. Zamki samoligaturujące podnoszą komfort leczenia ortodontycznego, dzięki wykorzystaniu słabszych sił, mniejszej ilości wizyt kontrolnych oraz skróceniu czasu leczenia.

Spersonalizowany aparat? Czemu nie

W przypadku indywidualnie projektowanych aparatów ortodonta projektuje leczenie przy wykorzystaniu zaawansowanego programu komputerowego. Zamki, druty ortodontyczne są zaprojektowane dla konkretnego pacjenta. Taka indywidualizacja aparatu, planu leczenia podnosi ich jakość, a tym samym skraca czas leczenia. Korygowanie niewielkich wad zgryzu naszych dzieci jest możliwe dzięki przezroczystym nakładkom – wyjmowanym, całkowicie niewidocznym dla otoczenia. Metoda ta w dyskretny sposób pozwala uzyskać piękny uśmiech. Wybór odpowiedniego dla nas rozwiązania pozwala skorzystać z rozwiązań, które bez wątpienia przyniosą wiele dobrego do planu leczenia ortodontycznego. Wybór specjalisty nie powinien odbywać się pod wpływem chwili. Zaleca się dokładnie poznać opinie na ich temat, by później podjąć konkretną decyzję o wyborze. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas pominięte, wobec czego nie należy ich pomijać. Ortodonta dziecięcy możliwy będzie do znalezienia za sprawą wielu stron internetowych. Korzystajmy z rozwiązań oferowanych przez Internet, który ułatwi nam odszukanie odpowiedniej osoby.

Dodaj komentarz