Kredyt dla firm wchodzących na rynek

Finanse

Udzielanie kredytów to usługa oferowana przez wszystkie banki. W ofercie banków, które działają na terenie Polski można znaleźć kredyty przeznaczone tylko dla osób, które prowadzą firmy.

Rodzaje kredytów dla firm

Kryteria podziału kredytów dla firm mogą być bardzo różne. Może to być na przykład faza rozwoju, w której znajduje się ubiegająca się o kredyt firma. W takim przypadku wśród bankowych kredytów wyróżnić będziemy mogli następujące rodzaje:

  • kredyt inwestycyjny. Przeznaczony dla firm od dłuższego czasu obecnych na rynku. Celem kredytu inwestycyjnego jest finansowanie inwestycji, które mają służyć rozwojowi firmy, zwiększaniu posiadanych środków trwałych, zdobywaniu nowych rynków, kontrahentów i klientów;
  • kredyt obrotowy. Środki z tego kredytu mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie bieżącej działalności firmy. Można je przeznaczyć na przykład na uregulowanie zobowiązań finansowych wobec dostawców. Kredyt obrotowy znany jest również pod nazwą kredyt kupiecki;
  • kredyt na start. To kredyt dostępny w niektórych bankach dla firm,które dopiero wchodzą na rynek. Zgodnie z przyjętym w tych bankach regulaminem na taki kredyt mogą liczyć osoby, które działalność w formie na przykład jednoosobowej działalności gospodarczej rozpoczęły pół roku wcześniej.

Kredyt dla firm wchodzących na rynek

Jak załatwić formalności?

Formalności związane z udzieleniem kredytu dla nowych firm można załatwić składając osobistą wizytę w oddziale banku, który tego typu kredytu ma w swojej ofercie. Formalności można załatwić również bardzo szybko drogą online. Załatwiając kredyt drogą online można skorzystać z możliwości jakie daje serwis transakcyjny. To z niego przyszły kredytobiorca dowie się, jaką maksymalną kwotę bank jest skłonny mu pożyczyć. Maksymalna suma pożyczki dla nowych firm to 30 000 złotych. Po pozytywnej decyzji kredytowej, aby uruchomić kredyt należy skorzystać z przesłanego wiadomością SMS kodu. Oczywiście mówimy tutaj o kredycie uzyskanym za pośrednictwem internetu. Należy pamiętać, że oprocentowanie kredytu dla nowej firmy może być wyższe niż dla firmy, która na rynku działa już od dłuższego czasu. Nie jest to oczywiście standardowe postępowanie banków, ale taką sytuację należy zawsze brać pod uwagę. Nowe firmy mogą dostać kredyt na maksymalnie 7 lat. Warto wiedzieć, że bardzo często banki stawiają dodatkowe wymagania, może się na przykład okazać, że na atrakcyjną ofertę mogą liczyć tylko ci przedsiębiorcy, którzy już mają lub zdecydują się w danym banku założyć konto firmowe.

Nie wszystkie banki decydują się na udzielanie kredytów firmom wchodzącym na rynek.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/na-start/

Dodaj komentarz