Sprzęt do gabinetów kosmetycznych

Sprzęt do gabinetów kosmetycznych
Biznes

Kolejną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu kosmetycznego są realne funkcje zabiegowe, w które będzie on wyposażony.

Funkcje zabiegowe przynoszące oczekiwane efekty są niezbędne do zbudowania renomy salonu. Nikt przecież nie będzie korzystał z usług gabinetu, który nie dotrzymuje deklarowanych obietnic.

Kombajn kosmetyczny? Czemu nie!

Zastanawiając się nad ilościom potrzebnych nam urządzeń, powinniśmy rozważyć zakup wielofunkcyjnego urządzenia kosmetycznego, czyli tzw. kombajn kosmetycznego. Daje nam to możliwość przeprowadzania wielu zabiegów przy użyciu jednego urządzenia. Najlepsze kombajny kosmetyczne charakteryzują się możliwością rozbudowy. Oznacza to dla nas, że nie musimy od razu inwestować w 6 czy w 7 funkcji, a na przykład w 3. Jest to przy ogóle inwestycji związanych z otworzeniem salonu kosmetycznego, pewnego rodzaju udogodnienie. W dzisiejszych czasach dobrze prosperujący salon kosmetyczny nie może funkcjonować bez tak podstawowych zabiegów jak: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, czy ultradźwięki. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że początkujący przedsiębiorcy najczęściej decydują się na kombajny. Nawet sprzęt najwyższej jakości może się zepsuć lub po prostu potrzebować okresowego przeglądu. Wyobraźmy sobie jednak, że psuje nam się kombajn kosmetyczny, stanowiący główne źródło utrzymania naszego salonu, a z rozmowy z producentem (bądź importerem) dowiadujemy się, że naprawa może potrwać do 14 dni roboczych. Jest to sytuacja, najdelikatniej ujmując, wysoce niekomfortowa. Mało tego, możemy raz na zawsze stracić klientki, których zaufania nie uda nam się już odbudować.

Efektywność przede wszystkim

Kiedy sprzęt kosmetyczny stanowi centralny punkt naszego salonu, musimy wykorzystywać go w sposób najbardziej efektywny. W przypadku usterki, które zdarzają się przecież w urządzeniach nawet najwyższej klasy, musi być ona naprawiona jak najszybciej. Bardzo wygodna jest tu opcja gwarancji door-2-door. Czyli to producent wysyła swojego kuriera, który odbiera sprzęt z naszego salonu, a następnie wysyła naprawione urządzenie do nas z powrotem. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu.

Dodaj komentarz