Świeradów-Zdrój i jego atrakcje

Inwestycje

W ostatnich miesiącach Świeradów-Zdrój został bardzo mocno wypromowany ze względu na inwestycje deweloperów na tym terenie. Bardzo prężnie rozwijana jest infrastruktura, a prawdziwą perłą miasta stały się apartamenty zrealizowane w projekcie apartamentypiano.pl. Warto jednak pamiętać, że mówimy tutaj przede wszystkim o wspaniałej miejscowości turystycznej, która swoje zalety prezentuje niezależnie od tego, czy istnieją w niej jakieś apartamenty, czy nie. Jakie są to zatem atrakcje?

Torfowiska

Część Beskidu, na której zlokalizowany jest Świeradów-Zdrój, to wielkie pola torfowe. Tutejsze torfowiska są eksploatowane obecnie w umiarkowany sposób, by nie zaburzyć równowagi ekologicznej, co jednak aż z naddatkiem wystarcza, by zaspokoić potrzeby wszystkich przybywających tutaj turystów. Torfowiska wykorzystywane są głównie przez okoliczne SPA oferujące gościom kąpiele torfowe i masę różnych innych zabiegów, których celem jest poprawa ogólnej kondycji miejscowych i wczasowiczów. Osoby korzystające z kąpieli i okładów mogą zaświadczyć, że jest to znakomity sposób na pozbycie się stresu i cofnięcie zegara biologicznego.

Raj dla narciarzy

W miejscowości działa kolej gondolowa oraz orczyki przeznaczone tylko dla narciarzy. Kolejki te transportują turystów na stoki z dobrze naśnieżanymi, ratrakowanymi trasami narciarskimi o bardzo różnym poziomie trudności. Nauczy się tu jazdy każdy, kto jeszcze nie umie, a dla wprawionych narciarzy będzie wiele naprawdę zaawansowanych wyzwań. Jeśli komuś znudzą się stoki oferowane przez sam Świeradów-Zdrój, można zawsze skorzystać z kilku miejscowości pobliskich, do których dojazd zajmuje od kilku do kilkunastu minut, w Polsce i w leżącej rzut beretem od nowo zbudowanych apartamentów Republice Czeskiej.

Większe miasta w pobliżu

Warto zaznaczyć, że Świeradów-Zdrój nie jest zlokalizowane gdzieś na odludziu. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie całego tygodnia typowo w górach, zawsze może zjechać kawałek do Zielonej Góry lub znajdującego sięw podobnej odległości Liberca. Oba te piękne miasta mają przygotowane wszystkie typowo miejskie usługi.

Dodaj komentarz