Szkolenie trenerskie czy szkolenie biznesowe? Różnice…

Szkolenie trenerskie czy szkolenie biznesowe? Różnice...
BiznesSzkolenia

Czy wiesz czym jest szkolenie trenerskie i szkolenie biznesowe? Obecnie na rynku jest coraz więcej firm, które oferują szkolenia biznesowe i trenerskie. Dzisiaj takie szkolenia są bardzo ważne, żeby zdobywać wiedzę i poszerzać zainteresowania.

Oprócz wielkich korporacji, coraz więcej mniejszych przedsiębiorstw wysyła swoich pracowników na szkolenia, pokrywając koszty. W raporcie PARP możemy przeczytać, że „już ponad 60% średnich oraz prawie 50% małych firm w Polsce regularnie podnosi kwalifikacje swoich pracowników”.

Zdobyta na szkoleniach wiedza zaprocentuje w przyszłości

Na takich szkoleniach największy nacisk kładzie się na praktykę, na ćwiczenia. Interakcja z prowadzącym pozwala na zadawanie pytań i szybkie wyjaśnienie. Szkolenia dzielimy na zamknięte i otwarte. Często na takich szkoleniach są ludzie z innych firm, przez co możemy nawiązać nowe znajomości oraz zdobyć potencjalnych klientów. Szkolenie może poprawić każda osoba, która posiada odpowiednie kompetencje oraz wiedzę z jakiejś dziedziny, bardzo często szkolenia prowadzone są przez autorytety w swojej branży. Szkolenie odbywa się na różne sposoby: interaktywne, multimedialne, multimedialne elektroniczne, e-learning, na smartfony i tablety. Z takich szkoleń warto korzystać, zwłaszcza jeżeli finansuje je firma, w której jesteśmy zatrudnieni.

Chcesz dostać podwyżkę? Doszkalaj się

Forma prowadzenia szkolenia tak naprawdę zależy od branży, przykładowo na szkoleniach są organizowane ćwiczenia w grupach, rysowanie i inne przyjemne metody przyswajania wiedzy. Bardzo często możemy liczyć na poczęstunek czy obiad. Uczestnictwo w takich szkoleniach pozwala nam zdobyć nową wiedzę, a co za tym idzie – możliwość podwyżki czy awansu. Jeżeli nasz pracodawca nie jest chętny do organizowania i opłacania szkoleń, sami powinniśmy się zainteresować i poszukać jakiegoś otwartego szkolenia, ponieważ w przyszłości możemy na tym zyskać. Pracodawca najpewniej doceni to, że się staramy i podnosimy kwalifikacje na własny koszt. Jeżeli zdecydujemy się na szkolenia, na swój własny koszt, pamiętajmy, żeby odpowiednio dobrać szkolenie.

Dodaj komentarz