Węgiel orzech dla oszczędnych

Węgiel orzech dla oszczędnych
Bez kategorii

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy konieczne jest ogrzewanie mieszkań i domów. Wiele osób zastanawia się, jakie paliwo opałowe wybrać, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

Na rynku dostępne są różne rodzaje paliw opałowych, jednym z nich jest węgiel orzech.

Ekonomiczne ogrzewanie

Węgiel orzech to jeden z opałów grubo granulowanych. Paliwo cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób ogrzewających lokale mieszkalne, przede wszystkim ze względu na wysoką kaloryczność oraz długi i jasny płomień, który towarzyszy spalaniu – jest to jednocześnie gwarancja optymalnej ilości pożądanego ciepła.

Węgiel orzech nie należy do paliw najtańszych, nie mniej jednak, ze względu na wysoką kaloryczność oraz optymalny czas spalania, wciąż należy do najpopularniejszych paliw.

Co wpływa na niesłabnące zainteresowanie tego rodzaju węglem?

Główna zaletą, jaką odznacza się węgiel orzech, jest stosunkowo niska zawartość siarki, co w praktyce oznacza, że jest to opał ekologiczny – ilość szkodliwych substancji, które powstają podczas spalania, jest niewielka.

Węgiel orzech doskonale się pali, dzięki czemu ilość pozostałego w wyniku spalania popiołu jest nieznaczna, a to – patrząc na tę kwestię pod kontem technicznym – gwarantuje wygodę użytkowania urządzenia grzewczego oraz brak konieczności częstego czyszczenia pieca.

Nie bez znaczenia jest także wysoka kaloryczność węgla orzecha, co przekłada się automatycznie na ilość wydzielanego ciepła – ilość węgla niezbędnego do ogrzania budynku mieszkalnego jest mniejsza niż w przypadku mniej kalorycznych paliw.

Co prawda cena tego opału jest wyższa niż innych materiałów grzewczych, rzeczywistość dowodzi jednak, że w ostatecznym rozrachunku stosowanie węgla orzecha może wygenerować spore oszczędności w domowym budżecie, wynikające z braku częstego kupowania opału lub dokonywania zakupu w bardzo dużych ilościach.

Zaletą jest także znikoma ilość substancji smolistych, jakie zawiera w sobie węgiel orzech. W zakresie użytkowania oznacza to, że powstające w wyniku spalania substancje nie osadzają się w przewodach i nie powodują szybszego niszczenia instalacji grzewczej.

Węgiel orzech można spalać razem z peletem drzewnym lub innym paliwem opałowym – rozwiązanie to pozwoli zwiększyć wydajność węgla.

Węgiel ten można kupić przez internet w sklepach takich jak np. WęgielSztygar.pl

Dodaj komentarz