Wybór funduszu inwestycyjnego – klasyfikacja

Zadbaj o idealnie biały kolor zębów
FinanseFundusze

Zastanawiacie się nad zainwestowaniem swoich pieniędzy w fundusz inwestycyjny? Chcecie mieć pewność, że zainwestowane pieniądze rzeczywiście będą na Was pracować, a Wy nie będziecie musieli martwić się, że ktoś, komu powierzyliście pieniądze za jakiś czas okaże się oszustem?

Wybór funduszu inwestycyjnego – klasyfikacjaAby nie wpaść w kłopoty i zainwestować pieniądze rzeczywiście tam gdzie trzeba, koniecznie musicie zainteresować się głębiej tematem funduszy, zaczynając od tego jakie są najlepsze fundusze inwestycyjne oraz w jaki sposób rzeczywiście ocenić, czy interesujący nas w danej chwili fundusz rzeczywiście jest tym wartym uwagi, czy może jednak jest to rozwiązanie, jakiego powinniśmy unikać.

Teoretycznie wystarczy sprawdzić po prostu niejeden istniejący w sieci ranking funduszy inwestycyjnych, który da nam jakiś obraz rzeczywistości. W praktyce jednak warto jest sięgnąć nieco głębiej – przeczytać czym są fundusze, jakie są ich rodzaje i przede wszystkim podstawowa klasyfikacja. Światowy rynek finansowy doszedł w tym momencie do takiego etapu, że dostępnych, a więc najbardziej popularnych, takich, w które inwestuje najwięcej ludzi funduszy inwestycyjnych jest kilka.

Oto najważniejsze rodzaje:

  • fundusze otwarte, a więc takie, które charakteryzują się zmienną liczbą tytułów do uczestniczenia
  • fundusze zamknięte, a więc posiadające stałą liczbę tytułów uczestniczenia
  • fundusze statutowe, które są spółką o zmiennym kapitale akcyjnym
  • fundusze umowne – wyodrębniona masa majątkowa

Każdy z typów tak naprawdę jest godzien uwagi i głębszego poznania, ale jeśli dopiero zaczynacie, lepiej jest zacząć od początku. Najbardziej istotną kwestią jest właśnie dobór odpowiednie firmy, która oferuje fundusze. Podobnie jak to bywa w kwestii pożyczek, również w kwestii jaką są fundusze dobrze jest kierować się opiniami i rankingami. W Polsce firm tego typu jest wiele, ale zaufać wato tylko kilku. Jednym z liderów na polskim rynku finansowym jeśli chodzi o najlepsze fundusze akcyjne jest firma NN Investment Partners – jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej firmie czy jej propozycjach, zajrzyjcie na stronę internetową nntfi.pl.

Dodaj komentarz