Assistance za granicą

Assistance za granicą
Biznes

Ubezpieczenie assistance to ubezpieczenie zapewniające nam pomoc w określonych przez ogólne warunki ubezpieczenia przypadkach.

Powszechnie kojarzone z ubezpieczeniami komunikacyjnymi ale warto pamiętać, że możemy je zawierć także w przypadku na przykład ubezpieczenia domu, firmy czy w przypadku ubezpieczenia podróży.

Ubezpieczenie assistance

Najpopularniejsze ubezpieczenie assistance zawieramy przy okazji ubezpieczenia komunikacyjnego i zwykle możliwe jest jego zawarcie zarówno w przypadku samego ubezpieczenia OC jak i pakietu z autocasco. Zazwyczaj w wersji podstawowej różnie nazywanej przez poszczególne towarzystwa mamy pewien zakres pomocy assistance. Co jednak w przypadku wyjazdu za granicę? Mamy tu kilka możliwości. Przede wszystkim należy przeanalizować zakres ubezpieczenia w danym towarzystwie. Zwykle rozszerzone pakiety assistance obejmują także pomoc w Europie, niekiedy określają ją zakresem kilometrów. Dlatego należy porównać różne oferty i wybrać taką, która w pełni zabezpieczy nasze potrzeby. Wszystko zależy też od częstotliwości naszych pobytów za granicą oraz kierunku jaki wybieramy na te podróże.

Bezpieczna podróż

Analizując nasze potrzeby należy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie do czego jest nam potrzebne ubezpieczenie assistance za granicą. Pomoże w tym analiza takich aspektów naszych wyjazdów: częstotliwość wyjazdów za granicę, długość każdorazowego pobytu, możliwości finansowych na wypadek nieplanowanego noclegu w hotelu lub motelu, częstotliwość z jaką jeździ się z pasażerami, niepełnoletnimi dziećmi lub zwierzętami. Ubezpieczenia samochodowe należy bowiem tak dopasować, by spełniało potrzeby ochrony kierowcy i pasażerów, nie ma sensu wykupywać ubezpieczenia od ryzyk, które w naszym przypadku nie są możliwe. Na przykład – transport zwierząt, skoro z nimi nie podróżujemy.

Jeśli planujemy jedynie jednorazowy wyjazd na przykład na wakacje warto rozważyć zakup krótkoterminowego ubezpieczenia. Ubezpieczenie assistance za granicą wykupujemy wówczas na czas naszego pobytu. Często możemy je połączyć w pakiet z ubezpieczeniem podróży co daje pełną ochronę, niezależnie od sytuacji.

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/

Dodaj komentarz