Czy warto wysłać dziecko na obóz zagraniczny

Internet

Czy warto wysłać dziecko na obóz zagraniczny

Coraz większą popularnością cieszą się obozy młodzieżowe zagranicą, gdzie wypoczynek połączony jest z nauką języka.

Ten rodzaj spędzenia wakacji łączy swoiste dwa w jednym i prócz zabawy i radości związanej z wypoczynkiem dziecko otrzymuje potężną dawkę wiedzy i nauki.

Nauka języka

W programie takiego obozu zakwaterowanie dzieci odbywa się najczęściej u lokalnych mieszkańców co ma zapewnić im codzienny kontakt z obcym językiem. Jednocześnie dzieci poznają miejscowe zwyczaje w formule najbardziej dla nich przystępnej, czyli bezpośredniego i codziennego kontaktu w trakcie obserwacji uczestniczącej. Codzienne przebywanie wśród osób porozumiewających się obcym dla dziecka językiem, wymusza przyśpieszone nauczanie i jest najbardziej efektywną formą nabycia umiejętności językowych. Jednocześnie dziecko zwiedza egzotyczne dla siebie miejsce, uczestniczy w licznych wycieczkach i korzysta ze wszelkich atrakcji wynikających z wyjazdu zagranice. Tego typu obozy najczęściej jeszcze przed wyjazdem przedstawiają dokładny program pobytu, wraz ze wszelkimi atrakcjami. W ten sposób dziecko zwiedzi dany kraj w sposób w jaki nie uczyniłoby tego jadąc na zwykłą wycieczkę turystyczną.

Długość trwania takiego obozu waha się od dziewięciu do kilkunastu dni

Musimy przy wyborze długości wyjazdu pamiętać, że część pobytu to podróż, która w przypadku dalszych wyjazdów może trwać nawet do trzech dni. Dla wielu dzieci to wysoka uciążliwość i problem, ale dla niektórych idealna okazja do integracji z rówieśnikami. Cena takiego wyjazdu jest oczywiście różna i zależy w głównej mierze od miejsca do którego udaję się dziecko. Przykładowo dziewięciodniowy wyjazd do Londynu możemy już wykupić za około dwa tysiące złotych plus koszt transportu, który kosztuje trzysta złotych. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem dziecka uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia i planu pobytu. Koniecznie też zbierzmy wszelkie dane kontaktowe do rodziny u której będzie mieszkać dziecko oraz telefony opiekunów, wychowawców i kierownika całego obozu.

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Dodaj komentarz