Czym są karty przedpłacone?

Czym są karty przedpłacone?
Biznes

Znalezienie osób, które nie lubią dostawać prezentów z pewnością będzie bardzo trudne. Lubią je otrzymywać wszyscy nie tylko dzieci, ale także dorośli. O wiele łatwiej będzie nam wskazać listę nietrafionych prezentów. Różnego rodzaju prezenty swoim pracownikom bardzo często wręczają także pracodawcy.

Osoby w wieku dojrzałym z pewnością doskonale pamiętają wręczane w wielu zakładach pracy rajstopy na Dzień Kobiet czy mało trafione paczki na Mikołajki. Dzisiaj takich nietrafionych prezentów można uniknąć. Pojawiły się bowiem karty przedpłacone.

Jaka jest zasada ich działania?

Karty przedpłacone są rodzajem kart płatniczych. Jej rachunek jest wcześniej zasilany przez wydawcę. Karty przedpłacone to znakomity prezent zarówno dla najbliższych, jak też dla pracowników, których pracodawcy chcą zmotywować do lepszej pracy. Ogromną zaletą kart przedpłaconych jest również fakt, iż mogą one być wielokrotnie zasilane kwotami o dowolnej wysokości. Oznacza ro, że nie są one jednorazowe. Zasilone nową kwotą mogą być wykorzystywane ponownie. Jaka kwota znajdzie się na karcie zależy tylko od wydawcy.

Korzyści jakie przynosi karta przedpłacona

Karty przedpłacone mogą służyć do dokonywania płatności we wszystkich sklepach stacjonarnych i internetowych nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Mogą też zostać spersonalizowane. Spersonalizowaną kartą przedpłaconą będzie można dokonywać płatności tylko w określonym sklepie, biurze podróży lub wyłącznie u partnera biznesowego. Dzięki kartom przedpłaconym era nietrafionych prezentów odchodzi w przeszłość. To sam posiadacz takiej karty decyduje, na co przeznaczy dostępny na niej limit pieniędzy. Tylko od obdarowanego kartą przedpłaconą zależy, kiedy dokona nią płatności.
Karty przedpłacone mogą służyć zarówno do motywowania pracowników, ja również do nawiązania relacji z klientami. Dzięki nim można zwiększyć sprzedaż. To nie tylko bardzo nowoczesne, ale także niezwykle wygodne rozwiązanie. Karta przedpłacona może zostać zaprojektowana indywidualnie.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz