Astma wynikająca z alergii

Informacje

Astma wynikająca z alergiiAstma to problem cywilizacyjny, który dotyczy nawet około trzech milionów naszych rodaków. Problemy wynikające z astmy wpływają bezpośrednio na układ oddechowy człowieka i jego funkcjonowanie, dlatego mogą utrudniać normalne życie.

Trzeba podkreślić, że astma może być wynikiem działania różnych czynników, dlatego trzeba szukać przyczyn, które w danej sytuacji są najbardziej prawdopodobnymi. Jeśli chodzi o astmę to szczególnym przypadkiem jest astma alergiczna, która jak podają badacze stanowi nawet około 80% przypadków astmy u dzieci i około 50% przypadków astmy u dorosłych. Zmiany związane z pracą układu oddechowego pojawiają się w tej sytuacji w wyniku kontaktu z alergenem, który powoduje obrzęk oskrzeli i charakterystyczny dla astmy zmiany oraz objawy.

Objawy astmy alergicznej

W przypadku, gdy kogoś dotyczyć będzie astma alergiczna objawy pojawiają się w momencie, gdy dana osoba ma kontakt z alergenem. Te najbardziej charakterystyczne objawy to oczywiście świszczący kaszel, kaszel występujący w nocy, pojawiający się okresowo albo tez o określonych porach roku. Pojawiać się mogą napady kaszlu po wysiłku, kaszel przedłużający się po infekcji. Zazwyczaj jest tak, że napady duszności będą mijać dopiero, gdy podane będą leki. W przypadku astmy oskrzelowej charakterystyczne będzie poczucie ucisku w klatce piersiowej. Jeśli chodzi o astmę alergiczną to bardzo często pojawiać się będą także dodatkowe objawy między innymi takie jak nieżyt nosa, zapalenie spojówek albo atopowe zapalenie skory. Warto pamiętać, że objawy astmy oskrzelowej pojawiają się po kontakcie z alergenem, jednak mogą być nasilone w przypadku silnych emocji, dlatego w momencie ich pojawienia się bardzo ważne będzie zachowanie odpowiedniego spokoju.

Jeśli uda się zdiagnozować astmę alergiczną trzeba szukać alergenu, który powoduje problemy a następnie go unikać. Jest to choroba przewlekła, która będzie wracać, dlatego warto mieć pod ręką stosowne leki, które będzie można bez problemu zastosować, gdy pojawiać się będzie silny atak choroby.

Więcej na temat astmy znajdziesz w artykule

Dodaj komentarz