Czym się kierować przy wyborze OC

Finanse

Kiedy dokonujemy wyłącznie zakupu ubezpieczenia OC, rzadko kierujemy się czym innym niż ceną. Jeśli jednak zależy nam na dodatkowych ubezpieczeniach i chcemy zapewnić sobie szeroki zakres ochrony, to powinniśmy przestudiować oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Wiele osób wybierając ubezpieczenie obowiązkowe, kieruje się tylko i wyłącznie ceną

To w pewnym sensie naturalne, bo sam zakres ubezpieczenia jest taki sam w każdym towarzystwie. Gwarantuje to nam kierowcom ustawa z dnia dwudziestego drugiego maja 2003 roku. Skoro zatem poszczególne produkty niczym się od siebie nie różnią to, jaki jest sens, żeby przepłacać? Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę hasło „OC online” i bez ruszania się z domu i szukania odpowiedniego agenta, wybrać tę najtańszą ofertę. Posłużymy się tutaj porównywarką ubezpieczeń, która pozwoli nam w ciągu dosłownie kilkunastu minut, uszeregować oferty ubezpieczycieli od najtańszego do najdroższego.

O ile jednak ustawa określa zakres ubezpieczenia obowiązkowego, to w przypadku dobrowolnych świadczeń, każde towarzystwo będzie tu kierować się własnymi zasadami i proponować ofertę, jaką chce. Jeśli wykupimy pakiet dobrowolnych ubezpieczeń wraz z obowiązkowym OC, to dodatkowo możemy tu liczyć na spore zniżki.

Czym się kierować przy wyborze OC

Wśród wielu pakietów dobrowolnych ubezpieczeń wyróżnia się autocasco

To formuła, która pozwala nam otrzymać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży pojazdu, a także, gdy dojdzie do zniszczenia auta w wyniku działania żywiołów. Z kolei NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, to możliwość uzyskania odszkodowania, kiedy przydarzy nam się najgorsze. Ubezpieczyciel wypłaci nam bowiem pieniądze, gdy w trakcie jazdy samochodem, naprawy pojazdu czy jego pakowania, dojdzie do wypadku, w wyniku którego doznamy trwałej utraty zdrowia. Warto też, jeśli często wyjeżdżamy samochodem z Polski, zastanowić się na wykupienie Zielonej Karty. To zagraniczny odpowiednik OC, który gwarantuje nam ochronę finansową w przypadku, kiedy stalibyśmy się sprawcami wypadku lub kolizji drogowej.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Dodaj komentarz