Ubezpieczenie AC dodatkową ochroną dla właściciela samochodu

Informacje

Myli się ten, kto sądzi, że właściciele samochodu mogą wykupić jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Obecnie oferta firm ubezpieczeniowych w tym zakresie jest naprawdę bardzo szeroka.

Wśród polis cieszących się niemałą popularnością znajduje się między innymi ubezpieczenie AC. Jest ono – zaraz obok polisy OC – najczęściej wybieranym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Przyjrzyjmy się temu ubezpieczeniu nieco bliżej.

Ubezpieczenie AC dodatkową ochroną dla właściciela samochodu

Co gwarantuje ubezpieczenie AC?

Decydując się na polisę AC, mamy zapewnioną ochronę na wypadek kradzieży zarówno całego samochodu, jak i jego elementów. Polisa gwarantuje nam wypłatę świadczenia również wówczas, gdy dochodzi do uszkodzenia samochodu przez nas, osoby trzecie, jak i czynniki atmosferyczne. Jeśli karoseria w aucie zostanie zniszczona na przykład przez grad, możemy liczyć na to, że wypłacone zostanie nam odszkodowanie.

Kiedy ochrona nie działa?

Każdy ubezpieczyciel określa bardzo precyzyjnie sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa z polisy AC po prostu nie działa. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy do kradzieży samochodu dochodzi z naszej winy (pozostawienie kluczyków w stacyjce). Również wtedy, kiedy uszkodzenia powstają w trakcie jazdy pod wpływem alkoholu ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty świadczenia. Na odszkodowanie nie mamy co liczyć wówczas, gdy uszkodzenia auta są efektem eksploatacji bądź wynikają z wad fabrycznych. Podobnie w przypadku, kiedy samochód nie miał ważnych badań technicznych.

Czy AC to dobry wybór?

Bez wątpienia tak. Na pewno warto zdecydować się na polisę AC. Sprawia ona, że nasze auto jest chronione przed zdarzeniami, przed którymi nie chroni obowiązkowa polisa OC. Warto jednak pamiętać, aby dobrać zakres ochrony do indywidualnych potrzeb. Trzeba bowiem być świadomym tego, że im szerszy zakres ochrony, tym większe koszty.

Polisa AC cieszy się niemałą popularnością. Wielu właścicieli samochodów decyduje się zapewnić sobie dodatkową ochronę. Znalezienie dzisiaj ubezpieczenia AC odpowiadającego indywidualnym potrzebom nie stanowi najmniejszego problemu.

Dowiedz się więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Dodaj komentarz