Gdzie dobrze zjeść? – Restauracje w Zabrzu

Gdzie dobrze zjeść? - Restauracje w Zabrzu
Bez kategorii

Kiedy nie ma czasu ani ochoty na robienie obiadu w domu najlepszym wyjściem jest wyjście do restauracji. To miejsce, gdzie czas można spędzić z rodziną, znajomymi, czy ukochaną lub ukochanym. Liczy się wygląd, atmosfera, dobre jedzenie i profesjonalna, uśmiechnięta obsługa. Każda restauracja różni się od innych i na coś innego zwraca uwagę. Znajdziemy takie, w których poczujemy się niemal jak w salonie przy kominku, albo takie, które na myśl przywodzą sale balowe w zamkach – nie ma powodów, dla których ktoś nie mógłby znaleźć miejsca dla siebie.

Bardzo dużą rolę odgrywa obsługa – jeśli jest miła, profesjonalna i uśmiechnięta chętnie wracamy do takiego miejsca, choćby po to, żeby poprawić sobie humor krótką rozmową z kelnerem lub kelnerką. Humor poprawia też pyszne jedzenie, więc dobra restauracja powinna mieć świetnych kucharzy, którzy sprawią, że będziemy mieli ochotę zarzucić pomysł gotowania w domu i cieszyć się smakiem najlepszych potraw „na mieście”, w tym właśnie lokalu. Z resztą, w dobrej restauracji będziemy czuli się jak w domu.

Na codzień

Najlepsze restauracje w Zabrzu mają właśnie te cechy, które przyciągają klientów i czarują tak, że ci zawsze wracają. Skuszeni pysznym jedzeniem, dobrymi cenami i przyjemną, przytulną atmosferą. Które restauracje w Zabrzu są godne polecenia i najbardziej trafiają w gusta klientów? W „Skrzydlatym Byku” zjemy najlepsze burgery w mieście – klasyczny wystrój typowej „burgerowni”, wielkie, napakowane dodatkami i mięsem bułki. Czego więcej chcieć mogą fani tych mięsistych przekąsek? Chyba tylko tego, żeby można było jeść i jeść i jeść… Co wyróżnia byka? Sympatyczna, swojska atmosfera.

Na wyjątkowe okazje

Na wykwintną kolację lub obiad warto wybrać się jednak do restauracji „Zielony Ogród” – to piękna, elegancka sala, gdzie zjemy wyszukane jedzenie i napijemy się wytrawnego wina. Jeśli gdzieś w Zabrzu można oświadczyć się z klasą – to właśnie w „Zielonym Ogrodzie”. Dodatkowo zjemy smacznie, w dobrej cenie, a i ta restauracja może okazać się idealnym miejscem na organizację imprezy. Ciekawą pozycją jest z pewnością także pizzeria Twist (), posiadająca bardzo bogate menu. A jeśli chcemy zjeść w miejscu nietypowym, to czy może znaleźć się lepsza lokalizacja niż „Szyb Maciej”? Restauracja znajduje się w kompleksie obiektów starej kopalni „Concordia” – mamy więc podpierające sufit stalowe, ciężkie belki, drewniane ściany i uczucie, jakbyśmy jedli posiłek kilkadziesiąt metrów po ziemią. A zjeść można też nad ziemią, ponieważ dla klientów otwarta jest również wieża wyciągowa z widokiem na śląskie miasta.

Dodaj komentarz