Postaw na rozwój i wybierz obozy językowe

Postaw na rozwój i wybierz obozy językowe
Bez kategorii

W te wakacje postaw na rozwój – to wcale nie musi być czas jedynie bezczynności i biernego odpoczynku. Możesz sprawić, że stanie się najlepiej wspominanym okresem i czym, o czym długo będzie można opowiadać. Obozy językowe to połączenie nauki, zabawy i zwiedzania. Rano bez stresu rozmawiasz z native speakerem, a w południe opalasz na plaży lub zwiedzasz kolejne fantastyczne miejsca – brzmi świetnie? Nie trać czasu, zapisz się na obóz językowy już teraz – przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat.

Obozy językowe to nie tylko nauka – to również poznawanie nowych ludzi, innych kultur i przede wszystkim ciągłe ćwiczenie języka. Codziennie, zderzając się z prostymi sytuacjami, koleżankami i kolegami z grupy, przechodniami na ulicy i pracownikami kawiarni, sklepów, itd., nastolatek jest zmuszony do komunikowania się w obcym języku. Tu nie ma dróg na skróty, albo szybko załapie, jak zapytać o drogę lub o wodę niegazowaną, albo będzie musiał radzić sobie sam. Obozy językowe nie tylko zbliżają ludzi, sprawiają też, że znikają wszelkie bariery nieśmiałości – ludzie z różnych zakątków świata mówią jednym językiem i mają okazję poznać się wzajemnie.

Pierwsze samodzielne kroki

Wakacyjny wyjazd uczy przede wszystkim samodzielności i to pierwszy krok w dorosłość. To nie tylko radzenie sobie bez rodziców, ale również próba stawienia czoła wyzwaniom językowym. Forma obozu – nauka przez zabawę – i ciągłe obcowanie z językiem, rozmawianie z innymi uczestnikami kursu i native speakerami pobudza umysł młodego człowieka nawet do myślenia w innym języku. To ułatwia adaptację i przyswajanie wiedzy. Ta zresztą w końcu nie kojarzy się jedynie z nudnym i męczącym wkuwaniem. Wszystko przychodzi z łatwością.

Atrakcyjność obozów językowych

Obozy językowe przyciągają kolejnych uczestników nie tylko swoją ogromną efektywnością, ale również atrakcyjnymi lokacjami – czy to będą piękne, piaszczyste plaże południa Europy, czy enigmatyczny, tajemniczy Londyn – wszystkie one budzą w uczestnikach zaciekawienie i chęć poznania bliżej ich natury i charakteru.

Sprawdź również https://www.atas.pl/

Dodaj komentarz