Jak dobrze wybrać fundusz inwestycyjny?

FinanseFunduszeInwestycje

Jak dobrze wybrać fundusz inwestycyjny?Obecnie możemy zaobserwować wyjątkowo mizerne stawki na lokatach, kontach oszczędnościowych i obligacjach skarbowych. Zanim zapadnie decyzja o wyborze warto jest pomyśleć nad jednostkami uczestnictwa Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, które mają większy potencjał w pomnażaniu zgromadzonego przez nas kapitału. O czym trzeba jednak pamiętać, ażeby trafnie ulokować pieniądze w instytucji finansowej tego typu?

Oprocentowanie depozytów i obligacji

Jednym z ważniejszym kryterium wyboru jest oprocentowanie depozytów terminowych i obligacji skarbowych. Trzeba dodać, że oprocentowanie systematycznie spada. Pierwsze oferują średnio 2,8-3 proc. w skali roku, drugie – niewiele więcej. Wykluczyć należy dwuletnie obligacji o stałym, 3-proc. kuponie, odsetki od trzy-, cztero- i dziesięcioletnich papierów wynoszą obecnie 3,3-4 proc. w pierwszym okresie, a w kolejnych wszystko zależy od inflacji. Aktualne oprocentowanie funduszy inwestycyjnych pozwala dokonać wyboru konkretnego rozwiązania. Możemy być zatem pewni, że w ten oto sposób znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru określonego z nich. Choć indeks cen powoduje zaniżanie to cieszyć mogą się jedynie ci, którym aktualnie zapadają terminy lokat i papierów dłużnych. Mówi się o tym, że za rok wskaźnik cen ma być jednak wyższy. Co w takim razie powinni zrobić z wolnymi środkami drobni ciułacze?

Inwestycja w przyszłość

Fundusze inwestycyjne pozwolą pozyskać środki na emerytura bez podatku. Tego typu inwestycyjne przełożą się na naszą przyszłość wobec czego wymagają one odpowiedniego podejścia. Sporym wsparciem w podjęciu słusznej decyzji służy doradca inwestycyjny, który specjalizuje się w owej branży. Z jego pomocą będziemy mogli wpłynąć na wybór najlepszego dla nas rozwiązania.  Możesz być pewien, że nie pożałujesz raz tak podjętej przez siebie decyzji. Z pomocą profesjonalisty dobierzesz produkt inwestycyjny, który będzie odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb. Warto zatem, aby zdecydować się na nawiązanie współpracy z taką osobą. Licząc na jej wsparcie przyczynimy się do najlepszego wyboru spośród możliwych.

Dodaj komentarz