Na ile bezpieczne są kantory internetowe?

Informacje

Na ile bezpieczne są kantory internetowe?Sama obecność kantorów internetowych w Polsce nie jest już dla nas zaskoczeniem. Mamy świadomość ich istnienia i raz na jakiś czas sami na nie trafiamy, choćby sprawdzając kursy euro w kantorze za pośrednictwem Internetu. Czy jednak są one na tyle profesjonalne i bezpieczne, aby zacząć z nich korzystać? Oczywiście, generalizowanie nigdy nie jest wskazane, co do zasady jednak odpowiedź na tak postawione pytanie jest pozytywna.

Podstawowa wątpliwość, jaką mają potencjalni użytkownicy wiąże się z bezpieczeństwem samych transakcji i wynika przede wszystkim z braku wiedzy na temat tego, jak zakłada się i rozwija kantor w Internecie. Tu jednak wypada uspokoić wszystkich zaniepokojonych, okazuje się bowiem, że polskie prawo chroni potencjalnych klientów sprawdzających kursy euro w kantorze przed nadużyciami. Mowa tu zarówno o przepisach prawa dewizowego, jak i tych, które dotyczą przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy.

Kantory internetowe

Co ważne, również same kantory internetowe stawiają na przejrzystość i przystępność swoich usług, istnieje więc przynajmniej kilka miejsc, w których można upewnić się, że kantor, z którym zamierzamy współpracować jest wiarygodny. W pierwszej kolejności wypada w tym kontekście wspomnieć o Rejestrze Działalności Kantorowej, choć zawsze cennym wsparciem są również dostępne w Internecie fora branżowe, które pozwalają na uzyskanie informacji na temat tego, czy z interesującą nas placówką nigdy nie było poważniejszych problemów.

Kantor internetowy – korzyści

Sprawdzanie kursów euro w kantorach internetowych, a następnie decyzja o skorzystaniu z oferty tego, który jest nam w stanie zaproponować najbardziej atrakcyjną ofertę, ma także szereg innych zalet. Pozwala nam na oszczędzanie czasu i pieniędzy, daje możliwość porównywania ofert wielu firm, a do tego jest ciekawą alternatywą dla osób spłacających kredyty walutowe. Prowizja płacona w kantorach internetowych jest niższa od tej, jaką nakładają banki, a te ostatnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi w ustawie antyspreadowej, nie mogą odmówić nam już spłacania kredytu w takiej walucie, w jakiej został on zaciągnięty.

Zobacz więcej na: https://www.rkantor.com/kurs-euro/

Dodaj komentarz