Jak wygląda turystyka młodzieżowa w Polsce?

Jak wygląda turystyka młodzieżowa w Polsce?
Informacje

W turystyce dziecięcej i młodzieżowej przez trzy ostatnie dekady zaszły ogromne zmiany. Jest to częściowo spowodowane tym, że staliśmy się społeczeństwem bardziej zamożnym, a po części tym, że jesteśmy w strefie Schengen. Zmiana warunków zarówno gospodarczych, jak i politycznych bardzo zmieniła oblicze turystyki w Polsce, nie tylko tej młodzieżowej.

Jakie obozy sprzedają się najlepiej?

Turystyka młodzieżowa w Polsce ma wiele twarzy. Rozmawiając o turystyce młodzieżowej koniecznie należy wspomnieć o wyjazdach organizowanych przez szkoły. O ile jeszcze w latach 70. i na początku lat 80. organizowano w szkołach co najwyżej kilkudniowe wycieczki krajowe, to pod koniec lat 90. zaczęto organizować tak zwane zielone szkoły. Początkowo zielone szkoły organizowano tylko w miejscowościach położonych w atrakcyjnych regionach Polski, dzisiaj wyjazdy te coraz częściej organizowane są za granicą. Obecnie bardzo popularna jest zarówno krajowa, jak i zagraniczna turystyka młodzieżowa. Bardzo popularne są organizowane przez biura podróży krajowe kolonie i obozy. Jako miejsce do ich zorganizowania wybierane są już nie tylko góry, jeziora i wybrzeże Bałtyku. Rośnie znacznie także atrakcyjnych, ale mało dotychczas popularnych miejscowości położonych w centralnej czy wschodniej Polsce. Jeśli chodzi o zagraniczne kolonie i obozy to ogromną popularnością i to od lat cieszą się organizowane w Wielkiej Brytanii i na Malcie obozy z nauką języka angielskiego.

Chętniej wysyłamy dzieci na letni czy zimowy wypoczynek?

Zdecydowanie najwięcej dzieci i młodzieży wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacji. Przybywa jednak w naszym kraju osób, które stać na to, aby wysłać swoje pociechy na zorganizowany wypoczynek także w czasie zimowych ferii. Do popularnych zimowych destynacji należy Słowacja oraz kraje alpejskie. Oczywiście biura podróży mają w ofercie również obozy i kolonie w polskich górach.

Turystyka dziecięca i młodzieżowa rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Popularne są zarówno krajowe, jak i zagraniczne wyjazdy.

Dowiedz się więcej na https://www.atas.pl/

Dodaj komentarz