Jakie ubezpieczenie dla salonu kosmetycznego?

Jakie ubezpieczenie dla salonu kosmetycznego?
Biznes

Sezon wiosenno-letni to okres wzmożonego ruchu w salonach kosmetycznych. To właśnie w szczególności w tym czasie właściciele salonów powinni pomyśleć o ubezpieczeniu dla prowadzonej działalności.

Źle przeprowadzony zabieg upiększający może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania! Coraz więcej właścicieli gabinetów kosmetycznych ubezpiecza swój biznes. Często jednak jest to polisa o okrojonym zakresie ochrony. Jednak wobec charakterystycznych dla ryzyka, jakie wiąże się ze świadczeniem usług kosmetycznych bardzo ogólna polisa może okazać się niewystarczająca.

Uwzględnij różne rodzaje ryzyka

Kupując polisę zabezpieczającą przed różnego rodzaju ryzykiem związanymi z prowadzoną działalnością kosmetyczną, warto przewidzieć w niej różne rodzaje ubezpieczeń. Uwzględniając specyfikę tego typu usług, zakres ochrony gabinetu kosmetycznego w szczególności powinien uwzględniać: ochronę przed skutkami błędów w sztuce popełnionych przez pracowników, ochronę przed innymi roszczeniami osób trzecich, ubezpieczenie majątku oraz lokalu, w którym prowadzona jest działalność, ubezpieczenia dodatkowe, jak np. ubezpieczenie assistance czy NNW. Usług gabinetu kosmetycznego cieszą się coraz to większym powodzeniem, a tym samym warto wpłynąć na podjęcie decyzji o wyborze zdecydowanie najlepszego wariantu.

Po pierwsze OC

Odpowiednie ubezpieczenie można skomponować samodzielnie lub skorzystać z gotowych, dostępnych na rynku rozwiązań dedykowanych salonom kosmetycznym. W pierwszej kolejności osoby wykonujące usługi kosmetyczne powinny pomyśleć o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej (OC), które zapobiega finansowym stratom wynikającym z tytułu roszczeń związanych z ich działalnością. Usługi gabinetu kosmetycznego cieszą się nie lada powodzeniem, wobec czego zaleca się dokładnie przeanalizować możliwości przed dokonaniem wyboru.

Dodaj komentarz