Lokata bankowa – największe zalety

Lokata bankowa - największe zalety
Biznes

Niektórzy z nas żyją ponad stan – co zarobią, to zaraz wydadzą, a na dodatek zapożyczą się w banku, przez co ich następne miesiące będą stresujące – o ile oczywiście są myślącymi jednostkami, które zastanawiają się nad konsekwencjami swoich czynów.

Jednakże są również takie osoby, które doceniają wielkie znaczenie lokat bankowych. I to nawet w erze nisko oprocentowanych lokat bankowych, które są opodatkowane na niestety stosunkowo wysokim poziomem.

Lokata pozwala zarobić

 

No cóż, gdyby większa ilość Polaków odkładała pieniądze na lokatach, automatycznie ich oprocentowanie byłoby wyższe. Nie jest to co prawda całkowicie pewne, ale taka prawidłowość rynkowa nie jest specjalnie trudna do przewidzenia. Można zatem powiedzieć, że zakładając lokatę bankową, mniej bądź bardziej przyczyniamy się do ogólnej poprawy standardów bankowych – jeżeli można użyć w ogóle takowego twierdzenia. Jakie są zatem największe zalety lokat bankowych? Jest ich na pewno całkiem sporo, więc wymienimy tylko te najbardziej znaczące…

Odłóż pieniądze na przyszłość,  nie na zachcianki

Przede wszystkim lokata bankowa jest całkowicie pewna. Owszem, godzimy się na niskie oprocentowanie, na konieczność zapłacenia podatku od zysku, godzimy się również na to, iż nasze pieniądze przez pewien okres czasu będą zamrożone, ale przynajmniej możemy mieć całkowitą pewność, że wszystko będzie w porządku. Nie stracimy pieniędzy, przecież bank to pewna instytucja, w której wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa. Nie mówimy o jakichś parabankach, które obiecują nam wysokie oprocentowanie, a co do czego przyjdzie, to ich właściciele po pewnym czasie lądują w areszcie – albo w ciepłych krajach, które są daleko od Polski, daleko od polskiej jurysdykcji. Co jak co, ale lokaty bankowe są w porządku również dlatego, iż właśnie pieniądze są na nich zamrożone – przecież to jest wbrew pozorom bardzo duża zaleta. Najzwyczajniej w świecie mamy całkowitą pewność, że jeżeli będziemy mieli jakąś zachciankę, na przykład będziemy chcieli kupić sobie drogi rower, to nie zrobimy tego, bo kasa będzie na lokacie.

Dodaj komentarz