O wydatkach służbowych

O wydatkach służbowych
Biznes

Serdecznie zachęcam do tego, aby zastanowić się nad tym jak wygląda zarządzanie wydatkami służbowymi. Zarządzanie takimi wydatkami niejednokrotnie generuje mnóstwo problemów.

Chociaż nie, może trochę źle podchodzę do sprawy. Bardziej mam na myśli to, że zarządzanie wydatkami służbowymi przerasta możliwości ludzi. Tak, dobrze słyszycie. Wiem, że nie brzmi to zbyt optymistycznie, ale fakty są jakie są. Poza tym bardzo często mówi się, że z faktami nie wypada dyskutować. Nie wszyscy się z tym zgadzają, ale ja wyznaję zasadę, że wspomniane słowa to dosłownie sama prawda.

Dbaj o wydatki służbowe, jak o prywatne

Dlaczego zarządzanie wydatkami służbowymi jest ponad możliwości ludzi? Na początek muszę coś zaznaczyć gwoli wyjaśnienia. Rzecz jasna w żadnym wypadku nie mówię na temat wszystkich osób. Mówię na temat większości. Praktycznie nigdy nie zdarza się, aby jakaś sprawa dotykała wszystkiego. Zawsze jest tak, że coś dotyczy tylko jakiejś części ludzi (mniejszej lub większej części). Niemniej, nie załatwia to naszego problemu. Każdy kto nie potrafi zarządzać wspomnianymi wydatkami musi zacząć zdawać sobie sprawę z tego jak wygląda sytuacja. Tkwienie w błędzie jeszcze nigdy nie przełożyło się na nic dobrego. Nie wydaje mi się, aby prędzej czy później był jakiś wyjątek od tej reguły. W sumie to jestem co do tego nawet przekonany.

Warto pamiętać o konsekwencjach

Poza tym moim zdaniem ludzie nie uczą się nie tylko na swoich błędach. Ludzie nie uczą się także na cudzych pomyłkach a prawda jest taka, że należy zwracać uwagę zarówno na jedne, jak i drugie. Czy to się kiedyś zmieni? Moim zdaniem trudno jest odpowiedzieć na to pytanie z pewnego względu. Tutaj takie teksty jak moje niejako mijają się z celem. Dlaczego mijają się z celem? Cały szkopuł tkwi w tym, że tutaj rola osób z zewnątrz jest bardzo, ale to bardzo ograniczona. Każdy decyduje wyłącznie za siebie. Jeśli podjęte decyzje będą odpowiednie to nie ma o czym mówić. W przeciwnym wypadku należy spodziewać się konsekwencji. Myślę, że nie trzeba dodawać, iż mam na myśli bardzo przykre konsekwencje.

Dodaj komentarz