Nadchodzi święty Mikołaj

Nadchodzi święty Mikołaj
Imprezy okolicznościowe

Święty Mikołaj to postać prawdziwie mityczna, która znana jest dzieciom od wiek wieków, na wszystkich kontynentach. Może nie wszędzie przybiera taką samą postać (chociażby w Rosji jest to Dziadek Mróz), jednak jego misja jest w tych krajach taka sama. Chodzi o wręczanie prezentów najgrzeczniejszym dzieciom, a tym które mają coś na sumieniu wręcza rózgi.

Przy okazji nadchodzących Świąt w sklepach pojawia się coraz więcej zabawek na półkach, na widok których dzieciom z radości świecą się oczy. Wśród tej oferty znajdują się ich upragnione prezenty, które są ich marzeniem, żeby znalazły się pod zieloną pachnącą choinką. Dzieci w związku z tym piszą listy do Mikołaja, które trzeba wysłać na adres jego domu. Święty Mikołaj czyli Biskup – czyta po kolei wszystkie listy, które spływają do niego przez cały rok i obserwuje, czy dana pociecha zasługuje na obdarowanie jej wymarzonym prezentem.

Jak wygląda świat Mikołaja?

Jak zapewne wiecie każde dziecko ma coś na sumieniu. Są to mniejsze grzeszki lub troszkę większe, w końcu dzieciństwo polega na tym, żeby trochę psocić. Jednak niektóre rzeczy mogą być im wybaczone i Święty na pewno przymknie na nie oko i w wyznaczonym dniu zjawi się z prezentem, który w nocy umieści pod pięknie ubraną choinką. Listy segregowane są przez zaradne Elfy, które pomagają swojemu Szefowi (Świętemu Mikołajowi) w produkowaniu zabawek. Dzięki ich pomocy praca w siedzibie Mikołaja idzie o wiele sprawniej i ze wszystkimi pracami można się wyrobić na czas. Kiedy nadchodzi ten dzień Mikołaj wsiada w sanie i z wielkim worem prezentów rusza w świat, aby na czas sprezentować wszystkim dzieciom prezenty.

Dla jednych dzieci prezenty, dla innych rózgi

Wydaje mi się, że wszystkie marzenia dzieci zostają spełnione. Rózgi również się pojawiają, jednak jest to tylko małe ostrzeżenie dla dzieci, którym zdarza się za często nabroić. Czasem wystarczy tylko takie dyskretne ostrzeżenie Mikołaja i dziecko rozumie, że warto jednak poprawić swoje zachowanie, aby z kolejnym rokiem znowu dostać wymarzony prezent. Warto pisać list do Mikołaja, który zawsze jest obecny.

Dodaj komentarz