Pobrzeże Gdańskie – wybierz je na obóz młodzieżowy

Pobrzeże Gdańskie – wybierz je na obóz młodzieżowy
Bez kategorii

Jeszcze nie dobiegły końca tegoroczne wakacje, a my już planujemy przyszłe. Polska wbrew obiegowym opiniom jest krajem, który ma wiele walorów turystycznych. Wybranie miejsca idealne na obozy młodzieżowe nie jest więc takie łatwe. Kuszą zarówno miejscowości położone w górach, jak również te położone nad jeziorami. Wielką popularnością cieszą się także rejony nadmorskie. Przyjrzyjmy się, jakie walory turystyczne kryje w sobie Pobrzeże Gdańskie.

Pobrzeże Gdańskie to bardzo zróżnicowany pod względem przyrodniczym region Polski. Głównym magnesem, który przyciąga turystów do tej części kraju jest Zatoka Gdańska. Na Pobrzeżu jest wiele miejscowości pełnych wypoczywających turystów. To region, w którym bardzo często organizowane są kolonie czy obozy dla dzieci i młodzieży. Na uwagę organizatorów letniego wypoczynku zasługują takie miejscowości jak: Władysławowo, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Hel czy Krynica Morska. Popularnością cieszy się także położona wśród wydm i lasów Jastarnia.

W czasie pobytu na Pobrzeżu Gdańskim koniecznie trzeba zwiedzić Gdańsk. Przyłączony do Polski w 1454 roku jest jednym z najpiękniejszych i pełnych zabytków miast naszego kraju. Warto w nim zobaczyć między innymi Stare Miasto. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów na gdańskim Starym Mieście jest fontanna Neptuna. Koniecznie też trzeba wybrać się do Sopotu i Gdyni. W Gdyni Orłowo pospacerujmy po molo, zwiedźmy także zbudowany w XVII wieku kościół pod wezwaniem świętego Marcina, który wybudowano na Oksywiu. Najbardziej znane i jednocześnie najdłuższe molo czeka na nas w Sopocie.

Położone w północnej części Polski Pobrzeże Gdańskie to region wyjątkowo atrakcyjny dla turystów. Można tutaj nie tylko wypoczywać na plaży i zażywać morskich kąpieli, ale także spędzić czas na zwiedzaniu największych miast regionu. Jeden dzień można spędzić na zwiedzaniu krzyżackiego zamku w Malborku. Czas może płynąć więc nie tylko na błogim lenistwie, można go spędzić również aktywnie. Leśne wzgórza i morze to największe z atutów tego regionu.

Dodaj komentarz