Kominek – czy warto mieć go w domu?

Kominek – czy warto mieć go w domu?
Mechanika

Mnóstwo ludzi marzy o własnym kominku w salonie – przy którym mogliby siedzieć w trakcie zimowych czy jesiennych nocy i wieczorów, spędzać czas z przyjaciółmi lub we dwoje. Kominek kojarzy się z ciepłem – sprawia, że każde wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przytulne. Wiele osób jednak zastanawia się, czy jest sens budować kominek w salonach i domach, które zostały urządzone w stylu nowoczesnym.

Rzeczywiście, kominki tradycyjne zapewne nie będą do takich pomieszczeń pasować – po wejściu coś będzie wizualnie nie tak; będziemy czuli (i goście podobnie), że coś nie pasuje. Jednakże można teraz zdecydować się na nowoczesne kominki – bardzo pomysłowe, piękne, pasujące do pomieszczeń współczesnych, a przy tym dające ciepło i możliwość wpatrywania się w płonący wesoło ogień podczas wieczorów i nocy.

Nowoczesne kominki pasują stylem do nowoczesnych pomieszczeń

Występują w bardzo wielu typach i modelach – produkowane są też przez różne firmy, np. Kratki. Można znaleźć i takie, które tak naprawdę nie są kominkami, choć sprawiają takie wrażenie – są to jednak atrapy, na których płonie sztuczny ogień (a raczej mamy wrażenie, że tak się dzieje). Iluzja płomienia to wspaniały wynalazek, dzięki któremu można się postarać o kominek nie tylko w domu, ale również i w mieszkaniu. Nie trzeba budować żadnego komina – płomień jest bowiem sztuczny, a taki kominek można ustawić praktycznie wszędzie. Palenisko wydaje się zawsze trójwymiarowe i jest tak skonstruowane, że płomienie wesoło po nim skaczą, sypiąc nawet iskrami!

Jeśli chodzi o nowoczesne kominki, występują one czasem nawet w nietypowych połączeniach

Na przykład w wielu domach na jednej ścianie umieszcza się teraz kominek i telewizor. Kominki niekoniecznie muszą się też znajdować w salonie! W wielu mieszkaniach można je obecnie znaleźć na przykład w kuchni, gdzie umieszczone są w wysepce oddzielającej kuchnię i jadalnię, albo też na naprzeciwległej ścianie. Kominek wesoło płonie, podczas gdy cała rodzina je smaczny obiad, kolację, wigilijną wieczerzę… Z pewnością jest to także wspaniały pomysł! Panoramiczny kominek może również zawisnąć na ścianie w sypialni – tym bardziej, że większość z nich posiada funkcję grzewczą.

Nowoczesne kominki cechują się ciekawym designem, ponieważ są projektowane przez kreatywnych ludzi. Mogą mieć intrygujące kolory (na przykład modna jest czerwień) i ciekawe formy – często nawet niekoniecznie tradycyjne, lecz nawet kształt walca czy półowalny.

Dodaj komentarz