Ubezpieczenie assistance

Doceniać kobiety...
Finanse

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance kojarzy nam się przede wszystkim z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Rzeczywiście zarówno do OC jak i pakietu a z autocasco dołączane jest ono standardowo w podstawowej wersji w cenie składki i zapewni pomoc w najczęstszych, podstawowych sytuacjach na drodze.

Każde towarzystwa ma nieco inny zakres tego ubezpieczenia, więc każdorazowo warto porównać ofertę wykupując polisę.

Dodatkowe możliwości

Ponadto ubezpieczenie assistance jest również oferowane w wersjach rozszerzonych. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego rozszerzenie zwykle dotyczy usług dodatkowych i nie związanych z wypadkiem czy kolizją ale także awariami i innymi zdarzeniami (na przykład wymiana żarówki, dowóz paliwa, odmrażanie zamków, ładowanie akumulatora itp.) oraz odległości holowania (na przykład zwiększenie lub zniesienie limitu holowania). Zawierając ubezpieczenie assistance sprawdźmy jaki zakres terytorialny ma wersja, którą wybraliśmy. Czy działa jedynie w Polsce, czy także w Europie, a może potrzebujemy ochrony także poza granicami Unii?

Rozszerzone wersje ubezpieczenia assistance dają ochronę kierowcy ale także pasażerom, na przykład w sytuacji kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku kontynuowanie podróży nie jest możliwe.

Przed wykupieniem assistance porównajmy oferty towarzystw

Na przykład z pozoru może się wydawać, że zakres jest identyczny jednak po wnikliwej analizie okazuje się, że jedno towarzystwo pokrywa na przykład tylko dwie, a inne aż cztery interwencje w okresie trwania ubezpieczenia (na przykład dwukrotne naładowanie akumulatora).
Zwykle w zakres jaki obejmuje ubezpieczenie assistance wchodzi:

– pomoc serwisowa – naprawa auta na miejscu, na przykład w wypadku zatrzaśnięcia kluczyka. Sprawdźmy ile kilometrów od domu zaczyna działać ochrona, ponieważ zwykle towarzystwa stosują franszyzę np. ochrona działa 20 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dowiedzmy się czy jest możliwość jej zniesienia tak, by awaria pod domem także była objęta usługą.

Zobacz też: https://www.gothaer.pl/pl-oferta

Dodaj komentarz