Nowoczesny pokój – jak urządzić go dla chłopca?

Nowoczesny pokój – jak urządzić go dla chłopca?
Wygląd

Urządzanie pokoju dla dziecka to świetna zabawa, ale i sztuka kompromisów. Kilkulatki potrafią już całkiem zdecydowanie podkreślać własny gust i wybory, nie zawsze mieszczące się w budżecie i miarach rodziców.

Urządzając nowoczesny pokój dla chłopca, warto przede wszystkim uwzględnić jego indywidualność – podkreślić to, co go interesuje, dostosować wnętrze do jego ulubionych zajęć. W takim pokoju dziecko będzie mogło wygodnie odpoczywać, uczyć się i bawić.

Jakie wybrać kolory?

Nie ma jednej, uniwersalnej palety kolorystycznej dla każdego chłopca. Zwykle wybiera się niebieski lub zielony, jednak równie dobrze może to być dowolna inna barwa. Najlepiej zapytać, w jakim pokoju dziecko będzie się najlepiej czuło i jakie kolory lubi. Gust zmienia się z wiekiem, jednak nie znaczy to, że nie należy go uwzględniać. Bardzo nowocześnie i ponadczasowo prezentują się połączenia żywych barw z szarościami. Tak pomalowany i urządzony pokój będzie służy zarówno przedszkolakowi, jak i chłopcu w wieku szkolnym. Popularne są także meble z jasnego drewna, na przykład sosny.

Łóżko – statek piracki

Do ciekawych propozycji producentów mebli należą z pewnością dziecięce łóżka stylizowane na domki na drzewie, samochody czy statki pirackie. Takie łóżko jest wykonane bardzo solidnie, jednak jego obudowa i zagłówek imitują coś całkiem innego. Nawet dzieci energiczne, niechętnie kładące się spać, będą miały spokojne i kolorowe sny. Łóżko – statek można z łatwością uczynić „centrum dowodzenia” pokoju, wybierając do niego nieco łagodniejsze, spokojne, bardziej monotonne tło.

Własne miejsce w domu

Nowoczesny pokój dla chłopca to nie tylko żywa wystawa z katalogu. To przede wszystkim miejsce, w którym znajduje się wygodne miejsce do nauki, przestrzeń do zabawy i przechowywania przedmiotów. Dziecko powinno czuć się w nim bezpiecznie, jak u siebie. Dlatego też nie warto protestować, gdy próbuje po swojemu ozdobić pomieszczenie, nadając mu indywidualnego charakteru – nawet jeśli nie do końca odpowiada to gustom wnętrzarskim rodziców.

Zobacz więcej inspirujących pomysłów na stronie Dulux.pl: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/stworz-beztroski-pokoj-marzen

Dodaj komentarz