Ortodoncja

Ortodoncja
Zdrowie

Nazwa ortodoncja pochodzi od greckich słów orthos-prosty i odous-ząb i oczywiście kojarzy nam się z prostowaniem zębów dla celów estetycznych. Jednak ortodoncja to precyzyjna nauka, nie tylko przywracająca piękno, ale przede wszystkim zdrowie – poprzez eliminowanie błędów natury i patologii związanych z wadami zgryzu oraz nieprawidłowościami w ustawieniu zębów.

Czy naprawdę jest to ważne, byśmy mieli proste zęby? Tak. Proste zęby zwiększają poczucie własnej wartości, wyglądają ładniej i pozytywnie wpływają na nasz odbiór, podświadomie nadając nam wizerunek osób uporządkowanych i wiarygodnych.

Zadbaj o zgryz, będziesz zdrowszy

Ale prawidłowy zgryz to coś więcej niż ładna buzia. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu zębów łatwiej jest dbać o higienę jamy ustnej. Dzięki temu zmniejszamy ilość osadu i kamienia nazębnego, które są główną przyczyną próchnicy i chorób przyzębia. Stłoczenie zębów powoduje ich niefizjologiczne obciążanie podczas żucia, co w konsekwencji może prowadzi do zaniku kości wokół zębów czy cofania się dziąseł. Zdarza się, że zaniechanie leczenia ortodontycznego prowadzi do poważnych problemów, takich jak zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych powodujących silne i trudne do leczenia bóle. Leczenie ortodontyczne może, więc rozwiązać kilka problemów jednocześnie: od nieestetycznego uśmiechu, zaburzenia żucia, po bóle i trzaski w stawach.

Ortodonta dla starszych, ortodonta dla młodszych

Co ważne, ortodoncja przeznaczona jest nie tylko dla dzieci. Nie ma tu limitu wieku. Dorośli mogą poddać się leczeniu bez względu na to, ile mają lat. Ortodonta dziecięcy jest możliwy do odnalezienia za sprawą stron internetowych. Zdecydowanie warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam podobne rozwiązanie, by przekonać się, jak wiele dobrego będziemy mogli w ten sposób zyskać.

Dodaj komentarz