Skąd najlepiej pożyczyć pieniądze?

Finanse

32. Skąd najlepiej pożyczyć pieniądze?Banki, czy też firmy pożyczkowe mają sporo propozycji kredytów. Okazuje się, że jest w czym wybierać.

Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeczytać, aby móc wyłapać nie tylko zalety, ale i wady danej oferty.

Co się zatem najbardziej opłaca?

Kredyty konsumenckie to produkty bankowe, które cieszą się dużym powodzeniem na rynku. Banki udzielają ich w kwocie od kilkudziesięciu do dwustu tysięcy złotych. Plusy: dość niskie oprocentowanie takiego kredytu, już od 5-6 procent. Może on zostać przyznany w kilka dni. Minusami znaczącymi na pewno będą liczne warunki otrzymania kredytu są stałe dochody, np. z umowy o pracę, działalności, renty; aby dostać niższe oprocentowanie, trzeba przelewać zarobki na rachunek w danym banku. Kredyt odnawialny na koncie również jest warty naszej uwagi. Ta możliwość wielokrotnego korzystania z przyznanej kwoty kredytu, bez konieczności podpisywania za każdym razem odrębnych umów. Z kolei znaczącymi plusami będzie niskie prowizje za przyznanie kredytu – od 0,5 do 2 procent. Ponadto należy dodać, że odsetki naliczane są tylko od wykorzystanej części kredytu. Nie ma konieczności dokonywania systematycznych spłat zadłużenia. Znaczącymi minusami będzie również wysokość kredytu zależy od wpływów na dane konto i tego, od kiedy mamy rachunek w danym banku.

Długi czas oczekiwania

Warto również dodać, że długo czeka się na decyzję banku. kredyt z firmy pożyczkowej jest jednym ze sposobów rozwiązania licznych problemów finansowych. Jest duży wybór ofert tych pożyczek, zwłaszcza w firmach internetowych. Kredyty gotówkowe przez internet to jedna z opcji, która pozwala rozwiązać problemy. Plusami całej sytuacji jest na pewno prosta procedura, mała liczba wymaganych dokumentów. Minusami z kolei wysokie koszty uzyskania pożyczki (odsetki, prowizje); niskie kwoty udzielanych pożyczek, zwykle do kilku tysięcy zł.

Dodaj komentarz