Różnorodne aparaty ortodontyczne

Różnorodne aparaty ortodontyczne
Zdrowie

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego aparatu jest zasięgnięcie porady ortodonty. Ortodonta dziecięcy wskaże nam rozwiązanie, z którego powinniśmy skorzystać. Lekarz powie nam, jaki typ aparatu jest w naszym przypadku wskazany.

U dzieci, które maja mleczne zęby zastosuje aparat ruchomy. W przypadku pojawienia się zębów stałych najlepszym wyborem będzie model stały. Wśród aparatów stałych można znaleźć bardzo różnorodne modele. O ile to lekarz decyduje, czy będziemy nosić aparat na jednej, czy dwóch szczękach, my możemy zdecydować jak będzie on wyglądał, i czy będzie w ogóle widoczny.

Aparaty do wyboru, do koloru

Najczęściej wybierane – przede wszystkim ze względu na stosunkowo niską cenę są tradycyjne, metalowe aparaty. Są one bardzo skuteczne, a posiadają tylko jedną wadę – bardzo rzucają się w oczy. Część osób decyduje się na metalowe aparaty barwione. Jeżeli nie mamy wpływu na to, czy aparat jest widoczny, czy nie, możemy przynajmniej sprawić, że będzie on wyglądał atrakcyjnie. Druciki mogą być w najróżniejszych kolorach. Osoby, dla których kwestie estetyki są bardzo ważne często decydują się na aparat wykonany z kryształu górskiego lub innych przezroczystych materiałów. Zaletą tego typu modeli jest fakt, że są one znacznie mniej widoczne.

Aparaty wewnętrzne

Bywa, że wiele dorosłych osób z racji pełnionego przez siebie stanowiska nie może zdecydować się na aparat ortodontyczny, który będzie widoczny. Jeżeli należymy do tej grupy – nie wszystko stracone. Istnieją bardzo skuteczne modele, które przyklejane są po wewnętrznej stronie zębów. Są one nieco droższe, jednak całkowicie niewidoczne. Nowoczesna ortodoncja oferuje pacjentom wiele modeli aparatów ortodontycznych, mniej lub bardziej widocznych. Ortodonta dziecięcy to specjalista, który zajmie się uszeregowaniem zębów dziecka. Wybór odpowiedniego specjalisty nie jest łatwym zadaniem i zaleca się dokładnie wziąć pod uwagę dostępne na rynku propozycje. Wtedy to będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru.

Dodaj komentarz