Historia kredytowa – jak wpływa na pozyskanie pieniędzy z banku?

Finanse

33. Historia kredytowa – jak wpływa na pozyskanie pieniędzy z banku?Analitycy finansowi są zdania, że znacznie lepiej jest mieć dobrą historię kredytową aniżeli nie mieć jej wcale.

Wiarygodniejszymi klientami będą na pewno Ci którzy wcześniej zaciągnęli pożyczki lub też robili zakupy na raty oraz sumiennie spłacali zadłużenie. W tym miejscu warto jest również wspomnieć o osobach, które kredytów nigdy nie mieli. Ale czym właściwie jest historia kredytowa i gdzie można ją sprawdzić?

Historia kredytowa – co to z zasadzie jest?

Kopalnią wiedzy dla banków o naszych zobowiązaniach finansowych jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Wiele osób postrzega jednak BIK jako czarną listę dłużników. Okazuje się, że to wyjątkowo mylne założenie. Należy dodać, że dane w nim gromadzone bardzo często działają na naszą korzyść. Wszystkie informacje o naszych pożyczkach i kredytach oraz ich spłacaniu banki i SKOK-i przekazują do BIK. Te dane składają się na naszą historię kredytową. Jest ona sprawdzana, gdy chcemy coś kupić na raty, wziąć szybką pożyczkę, tzw. pożyczki chwilówki czy pożyczyć od banku pieniądze. Kredyty gotówkowe to jedna z form umożliwiających sfinansowanie zakupów. Za ich sprawą możliwe staje się odpowiednia analiza dostępnych na rynku możliwości.

Bez pośpiechu

Na pewno nie warto jest podejmować decyzji pod wpływem chwili. Konieczna staje się analiza rozwiązań, na pewno należy dokładnie przemyśleć sprawę. Sporą pomocą w wyborze rozwiązań wymagane jest wsparcie ze strony doradcy finansowego. W tym celu można udać się do oddziału banku, by podobne kwestie w dokładny sposób zweryfikować. Historia kredytowa ma duży wpływ na pozyskanie pieniędzy z banku. Jednak ze sporym wyprzedzeniem można zaplanować kredyt gotówkowy. Zdając sobie sprawę z tego faktu możliwe jest uporanie się z problemami finansowymi. Banki oferują liczne promocje, którymi kuszą klientów.

Dodaj komentarz