Szkolenia zawodowe dla każdego

Szkolenia zawodowe dla każdego
BiznesSzkolenia

W swoim dorosłym życiu wiele osób nieraz zmaga się z kryzysem natury zawodowej. Praca, którą wykonujemy przestaje być dla nas satysfakcjonująca, lub też nigdy nią nie była. W takiej sytuacji możemy nadal wykonywać nielubiany fach lub też po prostu się przekwalifikować. W tym drugim przydatne będą kursy dokształcające.

W powiatowych urzędach pracy możemy dowiedzieć się w jakim terminie odbywa się najbliższe szkolenie trenerskie czy menadżerskie, w którym można wziąć udział nieodpłatnie.

Gdy szkolenie jest bezpłatne…

Gminy posiadają spory budżet na walkę z bezrobociem, jednak aby móc skorzystać z darmowego kursu należy spełnić określone wymagania, przede wszystkim posiadać status osoby bezrobotnej przez przynajmniej kila miesięcy. Szkolenia organizowane przez urząd pracy są tak samo merytoryczne jak kursy komercyjne, często prowadzone są przez jeszcze bardziej wykwalifikowanych specjalistów. W momencie ukończenia szkolenia uczestnik otrzymuje specjalny certyfikat, z którego pomocą znacznie łatwiej będzie mu znaleźć zatrudnienie.

Od kursu do własnego biznesu

Z budżetu Unii Europejskiej często natomiast organizowane jest szkolenie biznesowe, mające na celu zaktywowanie potencjalnych przedsiębiorców, głównie kobiet. panie mają często więcej dobrych pomysłów, jednak zazwyczaj obawiają się ryzyka związanego z prowadzeniem własnej działalności. Uczestnictwo w kursie pozwala im przede wszystkim pozbyć się lęków i uwierzyć, że założenie firmy jest łatwiejsze niż może się wydawać. W trakcie szkolenia dowiemy się jak wyglądają formalności niezbędne do założenia firmy, jak sporządzić wartościowy biznesplan, w jaki sposób pozyskać nowych klientów.
Coraz więcej osób interesuje również szkolenie trenerskie. Nic w tym zaskakującego, zawód coacha jest coraz popularniejszy w Polsce, nie brakuje osób, które chętnie skorzystają z porady trenera personalnego. Aby wykonywać ten fach jak najlepiej warto ukończyć tego typu kurs, dzięki niemu poznamy wiele zagadnień z dziedziny psychologii. Oczywiście aby być dobrym trenerem trzeba mieć ku temu predyspozycje, jednak kurs wiele może pomóc w ich odkryciu.

Dodaj komentarz