Janusze biznesu

Janusze biznesu
BiznesSzkolenia

Polscy przedsiębiorcy nie bez przyczyny zyskali ostatnimi latami zaszczytne miano „Januszy biznesu”. Niestety, ta nagroda nie oznacza przy okazji salwy oklasków i radości. Kim jest Janusz biznesu?

W największym skrócie można powiedzieć, że Janusz biznesu to drobny krętacz i oszust, który prowadzi swoją działalność gospodarczą w sposób zdecydowanie nierekomendowany przez jakiekolwiek normy.

Wypracuj sobie legalną przewagę na rynku

Niestety, Janusz biznesu dla zysku gotów jest wiele poświęcić, kogoś oszukać, coś zataić, coś przekoloryzować. Chyba każdy z nas, szczególnie podczas zakupu samochodu trafił przynajmniej raz na taką osobę. Nie ma sensu się denerwować, tak to już bywa, że zawsze możemy trafić na kogoś, kto nie będzie z nami do końca uczciwy. Czy jednak sami powinniśmy iść w te stronę, bo każdy idzie?

Zdecydowanie nie! Jako przedsiębiorcy musimy pamiętać, że rynek nie śpi, w każdej chwili, każdej sekundzie może pojawić nam się nowa konkurencja i to już nie te czasy, w których moglibyśmy się jej pozbyć bez większego problemu.

Zacznij od uzupełniania swojej wiedzy

Nie jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z konkurencją metodami nielegalnymi, możemy co najwyżej próbować błyszczeć na jej tle. Szkolenie biznesowe pozwoli nam zrozumieć dobrze charakterystykę naszej firmy i potrzeby naszych klientów. Dzięki temu prowadzona przez nas firma zacznie księgować właściwe zyski. Jeżeli jednak uważamy, że wszystko wiemy i potrafimy najlepiej samemu powinniśmy udać się koniecznie na szkolenie trenerskie. Tam dowiemy się jak bardzo byliśmy w błędzie.

Może się to wydać dziwne, ale każdy z nas może być zarówno Januszem biznesu, z którego śmieją się internauci,a na którego narzekają klienci, jak również managerem z prawdziwego zdarzenia, który rozumie dlaczego dogląda swojego przedsiębiorstwa i wie jakie ma wobec niego plany. Najważniejsze jest w tym wszystkim znaleźć siebie, zrozumieć dlaczego prowadzimy ten interes i jakie są nasze oczekiwania. Jeżeli zdamy sobie już sprawę z naszych oczekiwać otworzą nam się oczy na oczekiwania, które wobec nas stawiają nasi klienci.

Dodaj komentarz